راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

کسب رتبه نخست شرکت آسان پرداخت در حوزه رایانه و فعالیت‌های وابسته آن در رتبه‌بندی شرکت‌های برتر سال ۹۹

شرکت آسان پرداخت (آپ)، رتبه نخست فروش در میان تمامی شرکت‌های فعال در حوزه رایانه و فعالیت‌های وابسته آن در کشور را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی آسان پرداخت، همه ساله سازمان مدیریت صنعتی، جدول رتبه‌بندی ۱۰۰ شرکت برتر ایران را در ۳۱ گروه مختلف رونمایی می‌کند که در جدول بیست‌و‌سومین سال، آپ با بیشترین میزان فروش در سال مالی ۹۸، صدرنشین رایانه‌ای‌هاست.

بر این اساس، در حالی که آپ با ۵۲۸۱۵.۶ میلیارد ریال فروش، سکاندار مستمر رتبه اول است، رتبه دوم رایانه‌ای‌ها در دست شرکت فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا با ۳۱۰۲۱ میلیارد ریال و رتبه سوم نیز از آن شرکت خدمات انفورماتیک با ۲۸۱۹۹.۸ میلیارد ریال شده و این در حالی است که رتبه چهارم با ۲۲۱۷۹.۹ میلیارد ریال به شرکت پرداخت اول کیش رسیده و در نهایت، رتبه پنجم هم نام شرکت به پرداخت ملت را را با ۲۰۸۰۳.۸ میلیارد ریال نشان می‌دهد.

علاوه بر گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته، ۳۰ گروه صنعتی دیگر هرسال در این رتبه‌بندی معرفی می‌شوند که امسال در گروه پتروشیمی، شرکت پتروشیمی خلیج فارس و در گروه ارتباطات و مخابرات، شرکت مخابرات ایران رتبه‌های نخست را از آن خود کرده‌اند و در گروه وسایل نقلیه و قطعات خودرو هم نام ایران‌خودرو به چشم می‌خورد.

سازمان مدیریت صنعتی در توضیح انتشار نام ۱۰۰ شرکت‌ برتر ایرانی آورده است: «میزان اثرگذاری فعالیت یک بنگاه اقتصادی در ابعاد اقتصاد ملی، رابطه مستقیمی با میزان فروش شرکت دارد. فروش شرکت، میزان تعامل بنگاه را با ساختار اقتصادی کشور نشان می‌دهد و هر چه بنگاهی تعامل بیشتری با سایر اجزاء اقتصادی داشته باشد، رونق آن اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

بنابراین انتخاب و رتبه‎‌بندی شرکت‌ها براساس شاخص «حجم فروش» از منطق اقتصادی و مدیریتی برخوردار است. اصولاً موضوع «رشد شرکت‌ها» اهمیت و جایگاه ویژه‎ای در اقتصاد و مدیریت دارد. «فروش»، مهم‌ترین خروجی نهایی شرکت‎ تجاری است و به خصوص، «روند فروش»، نتیجه تعامل بسیاری از عوامل کمی و کیفی، درونی و بیرونی شرکت را نشان می‎دهد و بالاخره این که، ورود به عرصه رقابت جهانی تنها برای شرکت‎‌های بزرگ با فروش بالا میسر است.»

منبع روابط عمومی آسان پرداخت
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.