راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

از دادگاه امیر منصور آریا تا گسترش بانکداری و پرداخت الکترونیک

رئیس شورای هماهنگی مدیران عامل بانک‌های دولتی با اعلام اینکه گروه امیرمنصور آریا براساس حکم دادگاه محکوم به بازگرداندن اموال به شبکه بانکی شد، گفت: این اموال براساس مقررات بانکی باید به بانک صادرات تحویل داده شود و این بانک نیز دین خود را نسبت به بانک ملی ادا کند.

فرشاد حیدری در جمع خبرنگاران در مورد شکایت بانک ملی از بانک صادرات در راستای فساد مالی ۳ هزار میلیارد تومانی و تعیین تکلیف اسناد تنزیل شده گفت: براساس رای صادره دادگاه، گروه امیرمنصور آرا محکوم به رد مال شد و باید این اموال به شبکه بانکی بازگردانده شود، این کار در راستای اجرای احکام دادگستری در حال انجام است. این اموال براساس مقررات بانکی باید به بانک صادرات تحویل داده شود و این بانک نیز دین خود را نسبت به بانک ملی ادا کند.

dadgah-way2pay-92-03-07

وی بر کاهش قیمت تمام شده پول در بانک‌ها تاکید کرد و گفت: اجرای این برنامه از طریق صرفه جویی در هزینه‌های بانک‌ها امکانپذیر است و با کاهش قیمت تمام شده پول در بانک‌ها می‌توان تسهیلات ارزان قیمت به تولیدکنندگان پرداخت کرد و در این راستا گسترش خدمات الکترونیک و ایجاد شعب مجازی بدون پرسنل در دستور کار است.

حیدری، یکی از مواردی که مردم را دچار مشکل می‌کند، تعدد کارت‌های بانکی عنوان کرد و گفت: بانک ملی نسبت به حذف کارت در خدمات دهی اقدام کرده و به دنبال ایجاد شعب فوق مدرن الکترونیک است.

رئیس شورای عالی هماهنگی مدیران عامل بانک‌های دولتی هزینه جابه جایی پول در بخش ریالی به صورت الکترونیک را رایگان و در بخش ارزی درون شبکه را براساس نرخ‌های بانک مرکزی اعلام کرد.

وی درباره افزایش سقف برداشت پول از دستگاه‌های خودپرداز اظهارداشت: باید به سمت استفاده بیشتر از پایانه‌های فروشگاهی برویم، پرداخت وجه نقدگره گشا نیست، برای افزایش میزان برداشت باید ابتدا پول‌های درشت چاپ و پس از آن سقف برداشت را اضافه کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.