راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

آغاز عرضه ارز دیجیتالی چین / ۲۰ میلیون یوان دیجیتالی به صورت قرعه کشی در اختیار افراد قرار می‌گیرد

بانک مرکزی چین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: « نتایج اولیه آزمایش ارز دیجیتالی این کشور رضایت‌بخش بوده است و به‌زودی عرضه ارز دیجیتالی این کشور به مردم عادی آغاز خواهد شد. آخرین مرحله از پایلوت ارز دیجیتالی چینی در شهر سوژو در ۶۵ مایلی شانگهای انجام شد.»

به گزارش ایسنا، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، قرار است ۲۰ میلیون یوان (سه میلیون دلار) ارز دیجیتالی این کشور به‌صورت قرعه‌کشی در اختیار افراد مختلف قرار گیرد. به هر فرد برنده نیز معادل ۲۰۰ یوان دیجیتالی تخصیص داده خواهد شد و آن‌ها می‌توانند این ارز دیجیتالی را برای خرید در برخی سایت‌های اینترنتی استفاده کنند.  

یوان دیجیتالی چین، نخستین ارز دیجیتالی در جهان محسوب می‌شود که توسط بانک مرکزی یک کشور توسعه داده می‌شود و بانک مرکزی چین نیز در نظر دارد تا از آن به‌عنوان ابزار پرداخت نوین در این کشور استفاده کند. سایر ارزهای دیجیتالی نظیر بیت‌کوین دارای پشتوانه رسمی نیستند اما یوان دیجیتال به دلیل پشتوانه قدرتمند خود می‌تواند ارز معتبرتری برای خریداران باشد.    

پیش‌تر بانک مرکزی چین در بیانیه‌ای اعلام کرده بود:‌ «که از زمان آغاز عملیات پایلوت آزمایش‌های فنی ارز دیجیتالی این کشور، حدود ۳.۱۳ میلیون تراکنش با استفاده از آن بین شهرهای مختلف این کشور نظیر شنژن و ژیون گان صورت‌گرفته است. این برنامه‌های پایلوت پیشرفت مثبتی داشته‌اند و از اواخر ماه آگوست تاکنون حدود ۶۷۰۰ کاربر دولتی چینی از این ارز دیجیتالی برای انجام امور مربوط به تراکنش‌ها استفاده کرده‌اند.»

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.