راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

صندوق یکم اکسیر فارابی به‌عنوان برترین صندوق سرمایه‌گذاری بورس معرفی شد

بازدهی شاخص کل بورس در یک ماه اخیر ۱۵ درصد بوده، اما صندوق یکم اکسیر فارابی توانسته به بازدهی بیش از ۲۸ درصد دست یابد.

به گزارش ایسنا، تجربه نشان داده بازدهی بازار سرمایه همواره از بازدهی بازارهای موازی بیشتر بوده است. به طور مثال طی ۱۰ سال اخیر بازدهی بازار ارز تقریباً دو هزار درصد بوده، اما صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال در بازار سرمایه، بازدهی بسیار بالاتری نسبت به بازار ارز داشته‌اند. برای نمونه بازدهی صندوق یکم اکسیر کارگزاری فارابی ظرف ۱۰ سال اخیر حدود ۱۳ هزار درصد بوده، درحالی‌که هیچ‌یک از بازارهای موازی در این ۱۰ سال چنین بازدهی برای سرمایه‌گذاران نداشته‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد صندوق یکم اکسیر فارابی در حال حاضر بیش از ۷۶۵ میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت دارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند با کمتر از ۵۰۰ هزار تومان نیز در صندوق مذکور سرمایه‌گذاری کنند. افرادی که یکصد میلیون تومان در صندوق یکم اکسیر فارابی سرمایه‌گذاری کرده‌اند، فقط در یک ماه اخیر بیش از ۲۸ میلیون تومان سود کسب کرده‌اند، به‌بیان دیگر ارزش دارایی‌هایشان به بیش از ۱۲۸ میلیون تومان رسیده است.

این صندوق، گزینه مناسبی برای افرادی است که زمان و دانش تحلیلی کافی برای سرمایه‌گذاری پرریسک مثل خرید سهام شرکت‌ها را ندارند. این متقاضیان می‌توانند به‌جای سرمایه‌گذاری پرریسکی مثل خرید مستقیم سهام شرکت‌ها، در صندوق سهامی یکم اکسیر فارابی که توسط گروهی از تحلیلگران حرفه‌ای مدیریت می‌شود سرمایه‌گذاری کنند.

افراد متقاضی می‌توانند بدون مراجعه حضوری به کارگزاری فارابی، فرایند احراز هویت غیرحضوری سجام و ثبت‌نام کارگزاری را انجام داده و سپس در سایت صندوق اطلاعات خود را وارد کرده و سرمایه‌گذاری را آغاز کنند.

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.