راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

رشد مدیریت شده سپرده‌ها در بانک دی

عملکرد بانک دی در نیمه نخست سال ۱۳۹۹ نشان می‌دهد که این بانک علاوه بر موفقیت در جذب بیش از پیش سپرده‌ها، به خوبی توانسته ترکیب آن‌ها را نیز بهینه کند.

به گزارش روابط عمومی بانک دی، منابع گران قیمت یکی از دغدغه‌های نهادهای مالی است که تأثیر چشمگیری در عملکرد آن‌ها دارد به‌طوری که تداوم جذب این منابع می‌تواند به رشد قیمت تمام شده پول و در نتیجه زیان آن نهاد منجر شود.
قیمت تمام شده پول، ارتباط مستقیمی با نرخ جذب سپرده دارد و یک نهاد مالی همواره باید تلاش کند برای خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به مشتریان و توسعه زیرساخت‌ها، جذب منابع ارزان قیمت را در اولویت قرار دهد.
بر اساس این گزارش، عملکرد موفق بانک دی در راستای دستیابی به کاهش چشمگیر قیمت تمام شده پول، حاکی از آن است که مدیریت بانک با هدف‌گذاری در این زمینه و ایجاد جذابیت در سپرده‌های ارزان قیمت نتایج مطلوب و قابل قبولی را کسب کرده به طوری که در نه ماهه نخست سال جاری سهم ۹۷ درصدی منابع گران قیمت به ۸۹ درصد کاهش یافته است.
در حالی که همه سپرد‌های جذب شده در بانک دی با رشد مواجه بوده‌اند، اما رشد سپرده‌های ارزان قیمت بسیار چشمگیر است و صورت‌های مالی شش ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد، افزایش ۲۳۲ درصدی سپرده‌های جاری در کنار افزایش ۴۶ درصدی سپرده‌های قرض‌الحسنه پس انداز ریالی این بانک، اثر بسیار مثبتی بر قیمت تمام شده پول داشته است، به طوری که می‌توان گفت بخش قابل توجهی از کاهش ۶ واحدی قیمت تمام شده پول در بانک دی،ناشی از تغییر و بهینه‌سازی ترکیب جذب سپرده‌ها است.

منبع بانک دی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.