راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

اکسکوینو راه‌حل خود را برای حل مشکل انتقال ارز صادرکنندگان و واردکنندگان ایرانی ارائه کرد

اکسکوینو به عنوان یک شرکت دانش بنیان ایرانی با مجوز از معاونت علمی ریاست جمهوری، راه‌حل خود را برای حل مشکل انتقال ارزی صادرکنندگان و واردکنندگان جهت تأمین نیازهای ارزی کشور بدون نگرانی نسبت به تحریم‌های ایالات متحده آمریکا ارائه کرد.

براساس این گزارش، اکسکوینو به عنوان نخستین شرکت دانش بنیان حوزه رمزارز کشور، با ارائه پلتفرم جامع رمزارزها به صادرکنندگان و واردکنندگان این امکان را می‌دهد که ارز مورد معامله در صادرات یا واردات کالاها و خدمات را در قالب رمزارز (بیت‌کوین، اتریوم، تتر و …) از طریق این سامانه انتقال دهند.

این درحالیست که طرح تأمین ارز با استفاده از صنعت استخراج رمزارز توسط دولت برای تأمین ارز واردات، هفته گذشته مصوب شده و براساس مصوبه جدید ستاد هماهنگی اقتصادی دولت نیز، واردکنندگان می‌توانند علاوه بر استفاده از سامانه نیما، ارز مورد نیاز خود را از محل ارز صادرکنندگان به شکل تهاتر به نحو گسترده تأمین کنند.

صادرکنندگان و واردکنندگان در اکسکوینو می‌توانند به‌راحتی رمزارزهای دریافتی خود را در لحظه به ریال تبدیل کرده و به حساب بانکی خود منتقل کنند یا همزمان با رشد رمزارزها، نسبت به نگهداری آنها در اکسکوینو سود کسب کنند.

امکان معامله و تهاتر با رمزارزها موجب تضعیف جهانی دلار و پایان سلطنت این ارز در جهان شده است. لذا در دنیای کنونی، مسئله اصلی در بحث واردات و صادرات، امکان تبادلات مالی است. ارز یا پولی که در همه جهان قابل پذیرش باشد و بدون هیچ محدودیتی در دسترس و قابل تبدیل به ریال و بالعکس باشد. ارزهای دیجیتال یا رمزارزها، بهترین جایگزین و راه حل برای دور زدن تحریم‌ها و دریافت ارز در داخل کشور است؛ چرا که علاوه‌‌بر امنیت و سرعت بیشتر، کارمزد بسیار کمتری دارد و موجب حذف واسطه‌ها می‌شود.

اکسکوینو، به عنوان اولین شرکت دانش‌بنیان ارائه‌دهنده کیف پول رمز ارز با مجوز معاونت علمی ریاست جمهوری در اواخر سال ۱۳۹۶ شروع به فعالیت کرد. اکسکوینو با بیشترین تعداد کیف پول از حیث تنوع شبکه بلاکچین، در تلاش است تا با ایجاد بستری امن و رایگان جهت انجام معاملات رمزارزها و آگاهی‌بخشی به فعالان این حوزه، صنعت ارز‌های دیجیتال را در کشور تقویت کند.

واردکنندگان و صادرکنندگان می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه اکسکوینو، به صورت لحظه‌ای ارز مورد نیاز خود را تأمین و یا تبدیل کنند و به راحتی و بدون هیچ نگرانی از چگونگی ارسال و یا دریافت پول، اقدام به خریدوفروش کالا و خدمات با هر نقطه دیگر از جهان کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.