راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

کاظمی: تاثیر توسعه بانکداری الکترونیک در کاهش آلودگی هوا

مشاور معاون شهردار تهران در امور ارتباطات گفت: در شرایطی که انواع آلاینده‌های ناشی از تردد بالای خودروها و تراکم ترافیک شهروندان تهران را رنج می‌دهد، توسعه بانکداری الکترونیک می‌تواند به میزان محسوسی آلودگی هوا راکاهش دهد.

غلامرضا کاظمی دینان ضمن بیان این مطلب افزود: کشور ما چاره‌ای جز همگام شدن با کشورهای پیشرفته دنیا در توسعه بانکداری الکترونیک و استفاده از تکنولوژی روز دنیا جهت انجام امور بانکی ندارد.

وی با اشاره به نبود بانک تمام الکترونیک و کمبود ساز و کارهای بانکداری الکترونیک در کشورمان، اظهار کرد: این نوع بانکداری تخصص پیشرفته‌ای است که در کلان شهر پر ترددی مانند تهران می‌تواند یکی از راهکارهای کاهش تراکم ترافیک باشد.

کاظمی دینان با بیان این که مردم ما لیاقت استفاده از بهترین امکانات و تجهیزات روز دنیا را دارند، تصریح کرد: راه اندازی بانک‌های الکترونیک هزینه‌های بسیاری از دوش دولت و مردم بر می‌دارد که یکی از این هزینه‌ها، کاهش آلودگی هواست.

مشاور ارتباطات معاون شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: جریان پیشرفت تکنولوژی و گسترش فن آوری اطلاعات به جایی رسیده که چاره ای جز پیروی از آن نداریم و اگر از این جریان رو به پیشرفت عقب بیفتیم، دیگر حرفی برای گفتن نخواهیم داشت.

منبع: مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.