راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

دبیر شورای عالی مجازی: VPN قانونی در کشور ارائه می‌شود

دبیر شورای عالی فضای مجازی از ارائه خدمات قانونی VPN در کشور خبر داد و گفت: براساس این طرح، اشخاصی که در داخل کشور نیاز به دریافت خدمات قانونی VPN دارند، می توانند تقاضای خود را اعلام کرده و برای دریافت این خدمات ثبت نام کنند. مهدی اخوان بهابادی با بیان اینکه مقدمات کار برای ارائه خدمات قانونی VPN در کشور دیده شده است، اظهار داشت: امیدواریم این طرح بزودی عملیاتی شود.

وی گفت: براین اساس قرار است برای اشخاصی که در داخل کشور نیاز به دریافت خدمات قانونی VPN دارند نقطه تماسی معرفی شود تا این کاربران بتوانند تقاضای خود را به مراجع ذی صلاح ارسال کرده و برای دریافت این خدمات ثبت نام کنند؛ پس از این مرحله از ثبت نام، کاربران می توانند به صورت قانونی در داخل کشور از خدمات VPN استفاده کنند.

دبیر شورایعالی فضای مجازی با تاکید بر اینکه در حال حاضر فعالیت‌هایی که تحت عنوان VPN فروشی در کشور اتفاق می افتد قانونی نیست، به مهر گفت: برخی کاربران اینترنت نیاز دارند از پروتکل های رمز شده برای تماس هایشان استفاده کنند که در حال حاضر برای پاسخ به این نیاز مجبور به استفاده از خدمات VPN به صورت غیرقانونی در کشور می‌شوند. وی با اشاره به خلااستفاده قانونی از VPN در کشور تاکید کرد: دنبال آن هستیم که پاسخی برای این نیازها در کشور فراهم کنیم و بر این اساس خدمات قانونی VPN ارائه خواهد شد.

پیش تر نیز در راه پرداخت مطلبی تحت عنوان “فیلتر می‌کنند، پس چرا فروش اینترنتی فیلترشکن آزاد است؟” کار شده بود که می‌توانید آن را مطالعه کنید.

منبع: مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.