راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

درآمد شرکت «سپ» از پنج میلیارد یورو گذشت

شرکت آلمانی سپ که یکی از بزرگ‌ترین عرضه کنندگان راه‌کارهای کسب و کار در جهان است، در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ توانسته سود عملیاتی خود را ۱۰ درصد و درآمد خود را ۱۲ درصد افزایش دهد.

به گزارش وب سایت itworld، گزارش درآمدی سپ نشان می‌دهد در سه ماهه سوم سال گذشته میلادی سود عملیاتی و درآمد کلی این شرکت به ترتیب ۱۰ و ۱۲ درصد رشد داشته است. درآمد شرکت سپ در آخرین دوره سه ماهه سال ۲۰۱۲ به رقم ۰۲. ۵ میلیارد یورو رسیده است که در مقایسه با ۵۰. ۴ میلیارد یورو سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۱ حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است. سود عملیاتی سپ نیز با ۱۰ درصد رشد به ۵۹. ۱ میلیارد یورو رسیده است. با این همه سپ اعلام کرده سود نهایی این شرکت در سه ماهه چهارم ۲۰۱۲ کمتر از دوره مشابه در سال گذشته بوده است.

بر اساس این گزارش، درآمد شرکت سپ از فروش محصولات نرم افزاری در این دوره ۹ درصد رشد داشته و به ۹۴. ۱ میلیارد یورو رسیده است. اما خدمات نرم افزاری این شرکت با ۱۴ درصد رشد به ۲۳. ۴ میلیارد یورو رسیده است. سپ همچنین اعلام کرده پایگاه داده تحت هانا (HANA) که برای عرضه خدمات پردازش ابری مورد استفاده قرار می‌گیرد، در سال ۲۰۱۲ حدود ۳۹۰ میلیون یورو درآمد به همراه داشته است. سپ این میزان درآمد را فرا‌تر از انتظارات اولیه‌اش عنوان کرده است.

شرکت سپ این اعداد و ارقام را بر مبنای استاندارد بین المللی گزارش دهی مالی (IFRS) محاسبه کرده است، ولی در عین حال در گزارش درآمدی خود اعلام کرده درآمد سالانه این شرکت در سال ۲۰۱۲ بدون در نظر گرفتن این استاندارد با ۱۴ درصد رشد به بیش از ۱۶ میلیارد یورو و سود عملیاتی‌اش نیز با ۱۱ درصد رشد به ۲۱. ۵ میلیارد یورو رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.