راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

نسل جدید کارت‌های سوخت با ویژگی‌های جدید

از نسل جدید کارت‌های هوشمند سوخت با سه ویژگی جدید به طور رسمی رونمایی می‌شود.  از مهمترین ویژگی این نرم افزار جدید سوخت افزایش ضریب ایمنی و به صفر رسیدن هرگونه سرقت و یا هک شدن کارت‌های بنزین است.

در حال حاضر نزدیک به ۱۸ میلیون دستگاه خودرو و موتورسیکلت کارت هوشمند سوخت صادر شده که با ورود به پنجمین سال اجرای نظام سهمیه بندی بنزین تغییرات جدیدی در سامانه هوشمند سوخت کشور اعمال شده است.

افزایش ضریب امنیتی مهمترین ویژگی نسل جدید کارت های هوشمند سوخت است به طوری که برای نخستین بار از یک نوار مغناطیسی در این کارتها استفاده شده که علاوه بر کلاس بندی ضریب امنیتی و ایمنی کارت های سوخت را افزایش می دهد.

در همین حال جلیل سالاری مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پیشتر با تاکید بر اینکه “هک” شدن کارتهای هوشمند سوخت به هیچ وجه صحت ندارد، دلیل کاهش سهمیه برخی از خودروها را روش غلط استفاده از کارت در زمان سوخت گیری در جایگاه اعلام کرد.

چند منظوره شدن کارت‌های جدید هوشمند سوخت دومین ویژگی منحصر به‌فرد سامانه هوشمند سوخت بوده و بر اساس اعلام مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با ارتقای برنامه‌های نرم افزاری حتی امکان استفاده از کارت سوخت برای خرید بلیط مترو، اتوبوس و سایر مراکز خرید و تجاری هم وجود دارد.

مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پیشتر با اشاره به انجام آخرین مراحل طراحی کارت هوشمند انرژی، از آغاز تعویض کارت‌های هوشمند قدیمی با کارتهای نسل جدید هوشمند سوخت خودروها خبر داده بودند.

جلیل سالاری با یادآوری اینکه این کارتهای جدید سوخت از قابلیت‌های بالای فنی و امنیتی برخوردار هستند، گفته بود: همزمان با تغییرات جدید اعمال شده در کارتهای هوشمند سوخت، تعویض کارتهای قدیمی با کارتهای جدید هم در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین، تاکید کرده بود: با توجه به اینکه سالانه بیش از یک میلیون خودرو جدید وارد ناوگان حمل و نقل می‌شود قصد داریم برای تمامی این خودروها نسل جدید کارتهای سوخت را صادر کنیم. به گفته این مقام مسئول، در صورتی‌که نیاز به صدور کارتهای المثنی هم باشد از این نسل جدید کارتهای برای متقاضیان صادر خواهد شد تا به تدریج جایگزین کارتهای قدیمی سوخت شوند.

فعالسازی کیف الکترونیکی پرداخت بهای سوخت سومین ویژگی کارت‌های جدید هوشمند سوخت بوده به طوری که در این کارت ها تسهیلات بیشتری در اختیار کاربران برای شارژ و پرداخت الکترونیکی سوخت قرار داده شده است.

منبع: mehrnews.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.