راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک ملت اعلام کرد: استفاده از رمز پویا در تراکنش‌های مبتنی بر کارت از اول شهریور اجباری می‌شود

با تاکید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و پلیس فتا، استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش‌های مبتنی بر کارت‌های بانک ملت از ابتدای شهریورماه سال جاری، اجباری خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، محافظت و صیانت از دارایی‌های مشتریان، حفظ محرمانگی اطلاعات کارت‌های بانک ملت و آسودگی و ایجاد آرامش خاطر هنگام انجام تراکنش‌های مالی غیر حضوری مبتنی بر کارت از جمله مهم‌ترین دلایل انجام این اقدام از سوی بانک ملت است.

بر این اساس، از تاریخ یادشده تمامی تراکنش‌های نیازمند رمز دوم کارت (به جز قبوض عمومی همچون برق، آب، گاز و تلفن)، صرفاً با استفاده از رمز دوم پویا امکان‌پذیر خواهد بود.

این گزارش حاکی است، مشتریان به منظور پیشگیری از بروز اختلال در فرآیند انجام خرید با شرایط مذکور، لازم است در اسرع وقت نسبت به فعال‌سازی سامانه رمزنگار ملت از طریق برنامک موبایلی از طریق لینک زیر اقدام کنند:

https://bankmellat.ir/ramznegar.aspx

در عین حال، با هدف استفاده مشتریانی که گوشی هوشمند ندارند یا مایل به نصب برنامه فوق نیستند، سرویس پیامکی رمزنگار ملت نیز پیاده‌سازی شده است.

این گزارش حاکی است، فعال‌سازی سرویس‌های اشاره شده از طریق دستگاه‌های خودپرداز یا پایانه بانکی غیرنقد این بانک انجام خواهد شد.

همچنین درصورت بروز مشکل در بهره‌برداری، کارشناسان بانک ملت در مرکز ارتباط ملت با شماره‌تماس ۱۵۵۶ (تهران) و ۸۲۴۸۸‌-۰۲۱ (شهرستان‌ها) پاسخگوی مشتریان خواهند بود.

1 نظر
  1. اسماعیل می‌گوید

    کاش بانک کمی هم به حال مشتریانش توجه میکرد این نرم افزار رمز نگارفقط با اینترنت کار می کند که مستلزم داشتن بسته اینترنت می باشد این در حالیست که خیلی ها بسته نمی خرند و یا ممکن است در زمان نیاز بسته آنها تمام شده باشد و به مشکل برخورند در حالیکه نرم افزاربرخی از بانکهای بزرگ مثل ملی و تجارت بدون اینترنت کار می کند. بانک کمی هم به فکر مشتریانش باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.