راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

بیش از ٦٠ درصد از سهام بانک‌های ادغامی فروخته شد

مهلت فراخوان دوم فروش سهام بانک‌های ادغامی، چهارشنبه 22 خرداد 98 به پایان رسید و بیش از ٦٠درصد از سهام این بانک‌ها از اشخاص حقیقی و حقوقی خریداری شد.

به گزارش اقتصاد نیوز، بر این اساس و در مجموع واگذاری سهام اصالت و کفالت بانک‌های قوامین، انصار، حکمت، مهر اقتصاد و موسسه اعتباری کوثر بیش از ٦٠درصد از سهام خریداری و به بانک سپه منتقل شد. مجموع سهامداران این بانک‌ها حدود یک‌میلیون و٢٠٠هزار نفر با احتساب موسسه ادغامی ثامن است.

بر اساس اطلاعیه نوبت دوم بانک‌های ادغامی؛ مهلت فروش سهام همه اشخاص حقیقی و حقوقی غیر وابسته به نیروهای مسلح دارنده سهام موسسه اعتباری کوثر به مدت ١٥روز تا ٢٢خردادماه تمدید شد. سهامدارانی که در مهلت تعیین شده نسبت به ارائه دستور فروش اقدام نکنند، می‌توانند تا زمان ارزش‌گذاری سهام توسط گروه کارشناسان رسمی منتظر بمانند و بر اساس آن و به ترتیبی که متعاقباً اعلام می‌شود نسبت به فروش سهام خود اقدام کنند.

طبق اعلام رئیس‌کل بانک مرکزی در اسفندماه گذشته، این ۵ موسسه بانکی نزدیک به ۲۱۵ هزار میلیارد تومان سپرده دارند. سپرده‌ها نیز با سودهایی که تاکنون پرداخت می‌شد، ادامه می‌یابد.

همتی رقم تسهیلات این بانک‌ها را ۱۳۰ هزار میلیارد تومان و تعداد سپرده‌گذاران را ۲۴ میلیون سپرده‌گذار اعلام و اظهار کرد: «این تسهیلات بر اساس قرارداد ادامه دارد و کارکنان هم بر اساس قراردادها ادامه کار می‌دهند. تعداد شعب و کارمندان این بانک‌ها نشان می‌دهد پنج موسسه بانکی ادغامی حدود دو هزار و ۵۸۲ شعبه و بیش از ۲۱ هزار و ۶۰۰ کارمند دارند که اگر با بانک سپه ادغام شوند، تعداد شعب آن به بیش از چهار هزار و ۲۰۰ شعبه و تعداد کارمندان آن به بیش از ۳۶ هزار نفر خواهد رسید.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[logo_showcase id=”298325″]