راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

اسنپ مبلغ کارکرد رانندگان را همان روز تسویه می‌کند / اجباری برای پرداخت کرایه به صورت نقدی نیست

14

بعضی از  رانندگان اسنپ مدتی است که مسافران را مجبور به پرداخت نقدی هزینه سفر می‌کنند حتی گاهی دیده می‌شود که در برخی موارد برخورد تندی با مسافرانی که می‌خواهند هزینه را به‌صورت نقدی پرداخت کنند دارند.

به گزارش انصاف نیوز، روابط عمومی اسنپ به توضیحاتی در این مورد پرداخت و همچنین خبر داد که از جمعه، ۳۰ فروردین‌ماه پرداخت اسنپ به رانندگان در روزهای تعطیل فعال می‌شود و پرداخت در همان روز انجام خواهد شد.

روابط عمومی اسنپ نوشت: «اسنپ به کاربران مسافر حق انتخاب پرداخت داده است؛ یعنی آنها می‌توانند برای پرداخت کرایه خود از بین دو گزینه پرداخت آنلاین و نقدی یکی را انتخاب کنند.

مبلغ کارکرد هر روز ۲۴ ساعت بعد و با کسر کمیسیون پرداخت می‌شود. خبر خوب آنکه از روز جمعه، ۳۰ فروردین، پرداخت اسنپ در روزهای تعطیل فعال شده و به این ترتیب مبلغ تسویه‌حساب از اعتبار کاربران راننده کسر و در همان روز به حساب بانکی آنها واریز می‌شود.

لازم به ذکر است اسنپ با ۶ بانک وارد همکاری شده و  تسویه‌حساب روزهای تعطیل با رانندگانی که در یکی از بانک‌های ملی، ملت، صادرات، سپه، تجارت و پاسارگاد حساب دارند انجام می‌شود.»

روابط عمومی اسنپ درمورد علت اجبار مسافران به پرداخت نقدی از سمت بعضی رانندگان توضیح داد: «پس از فعال شدن قابلیت «اعتبار کمیسیون منفی» برخی از کاربران راننده سعی کردند با دریافت وجه نقد از پرداخت کمیسیون به اسنپ خودداری کنند. برای رفع این مساله، گزینه اعتبار کمیسیون در اپلیکیشن کاربران راننده اسنپ را فعال کردیم. در قسمت پایین این اپلیکیشن گزینه «قابل برداشت» قرار گرفته است که در واقع میزان کارکرد و درآمد راننده را نشان می‌دهد. همچنین در این صفحه گزینه دیگری به نام «اعتبار کمیسیون» قرار دارد که این اعتبار گاهی منفی می‌شود. اعتبار منفی نشان‌دهندهٔ میزان بدهی کاربران راننده به اسنپ است. این اعتبار در واقع نشان‌دهندهٔ حق کمیسیون اسنپ از سفرهای رانندگان است.

14 نظرات
 1. داود می‌گوید

  اسنپ کی تسویه در روز کرده .اسنپ ساعت۱۲ شب از برنامه اسنپ رانندکان پول تسویه میکنه اما واریز به حساب رانندکان فردای ان روز اگر زود واریز کند ۱ ظهر و اگر واریز نشه ساعت ۴:۳۰ واریز میکنن واینگه ۱۰ هزار ته حساب نگه میدارن اما برنامه تپسی همان لحظه که مسافر اعتباری واریز کرد میتوانی انتقال بدهی به حساب خودت واینکه تپسی ۵ هزار ته حساب نگه میداره اسنپ بخواد میتواند در لحظه واریز کند پول را .اما این کار نمیکنه وباید تا فردا منتظر پولت باشی اگه یه موقع همه اعتباری پرداخت کنن دیگه اون روز بدون پول میمونی یه رانند پول که درروز در میاره خرج زندیکیش با اون زندگی می چرخونه حالا حساب کن اون پول هم یه روز دیرتر به حسابش بیاد

  1. ایمان می‌گوید

   عوامل اسنپ به من گفتن ساعت ۲۴ هر شب پول میاد حسابت. امروز من ۱۵ مسافر زدم و ۱۴ تاش اعتباری بودن. الان پول واسه خرج ندارم و ساعت هم ۰۲۰۰ شده و هنوزم نریختن. رسیدگی کنید لطفا

  2. یحیی می‌گوید

   هنوز هم بعضی وقتها تا دو روز هم طول میکشه تا از طریق پایا پول بحساب ما ریخته شود شاید رشت اینطور است.

  3. ناشناس می‌گوید

   موافق هستم مثل تپسی عمل کنید

 2. ح می‌گوید

  هرموقع اسنپ دوست داشت واریزمیکنه.چراباید۲۴ساعت پول راننده توحساب اسنپ باشه؟

  1. علی می‌گوید

   سلام چرا وقتی اینترنتی پرداخت میکنند به حسابم نمیاد..شماره شبا هم ثبت کردم..مثلا دیشب ۲۰تومن اینترنتی برام واریز کردن و الان شده ۱۰هزار تومن بقیه اش نیستش به کارتم نیومده چرا؟

   1. سجاد می‌گوید

    منم همین مشکل رو دارم

 3. پویا می‌گوید

  پرداخت در لحظه بزارید نباید پول راننده تو حساب آیند بمونه اصلاح کنید.

 4. افشین می‌گوید

  همه این حرف ها دروغی بیش نیست تسویه در روز یعنی این که هر زمان که راننده خواست حساب رو تسویه کنه اسنپ با دروغ سر راننده ها را کلاه میگذارد.

 5. ناشناس می‌گوید

  ماازشروع کارکرد اسنپ داریم با این برنامه کارمیکنیم بارهاشده عوامل تپسی اومدن صحبت کردن و درمورد برنامشون توضیح دادن .اسنپ اول وتپسی دوم بود .ولی الانه من راننده دارم میبینم بیشتر دوستان تعقیر دادن بخاطرهمین مساعلی که دوستان گفتن .لطفا مثل تبسی اول قدم برای راننده بردارید نه مسافر .ماخرج مخارجمون از همین برنامست درستم نیست تا بهتراز برنامه اسنپ اومد بپریم .لطف کنید حداقل تواین شرایط بنزین که مارو اذیت میکنه شما مسعولین حرکتی کنین که ماهم درکنارشما هرشب هزینه ضحمت رو کنارخانواده استفاده کنیم .نه با این تایم پرداختی…ممنون ازشما

 6. یحیی می‌گوید

  هنوز هم بعضی وقتها تا دو روز هم طول میکشه تا از طریق پایا پول بحساب ما ریخته شود شاید رشت اینطور است.

 7. ناشناس می‌گوید

  موافق هستم مثل تپسی عمل کنیددر تسویه حساب

 8. مهدی می‌گوید

  باسلام. به عنوان یک راننده که تمام امیدم اول به خدا بعد به همین شغل رانندگیست. من هم همین تقاضا و همین مشکلاتی که دوستان فرمودند را دارم. لذا از شما دست اندرکاران اسنپ عاجزانه تقاضامندم.برای رضای خدا که این لطف بزرگ را هم به ما وهم به شما نموده بیاییدو شب عیدی دل ما رانندگان راهم شاد کنید که خجالت زن و فرزند را نکشیم یقینا خداهم شمارا شاد کرده و مطمئنا این سفره که پهن شده برکتش هزار برابر خواهد شد، انشاالله. چون خودش قول داده که (دیگران را شاد کن من از شادیشان تو را شاد میکنم)امیدوارم گوشی برا ی شنیدن ،چشمی برای دیدن ،درکی برای فهمیدن تمام این مشکلات ودر پایان راهی و همتی از شما عزیزان برای رفع ان به کار گرفته شود. باتشکر بسیار بسیار ممنون.

 9. پیمان می‌گوید

  من معتقدم وقتی راننده زحمت میکشه و مسافر رو میرسونه پش چرا پولش را فردا بعد اظهر بگیره این درست نیست خوب مثل اینکه ما هم به مسافر بگیم پول کرایه رو بده ما فردا میام دنبالت و می رسونمت به نظرتون این درسته .مگه ما کرایه قسطی داریم .خود اسنپ نمی زاره کمیسیونش یه لحظه دیر بشه تا مسافر پیاده میشه سریع کمیسیون خودشو کم میکنه ولی موقع پرداخت ما که میزسه میزاره بزای فردا.این یه پروسه است از موقعی که مسافر سوار میشه شروع وتا مقع پرداخت تموم میشه که این باید نقدی با شه اگه یه مقدار از در امد رو نقدی ویه مقدار قسطی با شه ادم نمی تونه دخل اون روزش رو حسا ب بکنه و چون همه راننده ها دوست دارن دخل امروزشون رو حساب کنند با این وضع حساب شون غلط میشه یه سری از مسافر ها هم که این قضیه رو می دونند برای اذیت راننده هنوز سوار نشدن پول رو تو حساب اسنپ میزنندخدایشش هر کی باشه سوار ماشین شما بشه و شما با این ترافیک وبنزین گرون وهزار چیز دیگه مسافر رو به مقصد برسونید بعد اون مسافر پیاده بشه و بگه ببخشید پولش رو فردا میدم خستگیتون در میره پس ما رانندها هم بریم پمپ بنزین بنزین بزنه و بمتصدی بنزین بگیم اقا پولش رو فردا میدیم و یا به اسنپ بگیم کمیسیونتون رو هفته دیگه میدیم ببینید هیچ کدوم از اینا قبول نمیکنند که پولشون رو بعدا بگیرن الا راننده اسنپ پس خدایش درود بر معرفت تمام راننده های اسنپ که فقط تو ایران اونا هستند که پولشون میمونه برای بعد بدون هیچ چک و سفته ای

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.