راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بازدهی ۱۰۶ درصدی فرابورس در سال ۹۷

آمارهای معاملاتی نشان می دهد که شاخص کل فرابورس در سال ۹۷ با ثبت رشد ۱۱۶۱ واحدی به میزان ۱۰۶ درصد بازدهی را به ثبت رسانده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، نگاهی به عملکرد بازارهای معاملاتی فرابورس در سال گذشته نشان می‌دهد طی ۲۴۱ روز معاملاتی تعداد ۱۷۰ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ورقه بهادار در ۲۴ میلیون و ۷۱۹ هزار نوبت به ارزش ۱۰۱۷ هزار و ۱۱۵ میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده است.

 

میانگین حجم معاملات

این در حالی است که میانگین ماهانه حجم معاملات فرابورس در سال گذشته ۱۴ میلیارد و ۱۸۲ میلیون ورقه و میانگین ارزش ماهانه معاملات ۸۴ هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال و نیز میانگین روزانه حجم معاملات فرابورس در سال گذشته ۷۰۶ میلیون ورقه و میانگین ارزش ماهانه معاملات ۴ هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال بوده است.

شاخص کل فرابورس هم که معاملات فروردین ماه سال ۹۷ را از ارتفاع ۱۰۹۷و احد آغاز کرده بود با ثبت رشد ۱۱۶۱ واحدی، ۱۰۶ درصد افزایش را به ثبت رساند و در پایان این سال به ارتفاع ۲۲۵۸ واحد رسید.

 

بازار اول و دوم

همچنین بازار اول فرابورس در سال گذشته تغییر مالکیت ۱۹ میلیارد و ۳۱۸ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۵۹ هزار و ۳۰۱ میلیارد ریال و بازار دوم مبادله ۶۸ میلیارد و ۳۰۱ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۳۲۸ هزار و ۳۲۱ میلیارد ریال را به خود دیدند که این ارقام به ترتیب بیان‌گر رشد ۷۵و ۱۶۸ درصدی حجم و ارزش معاملات در بازار اول و افزایش ۱۰۰و ۱۴۸ درصدی حجم و ارزش معاملات بازار دوم در مقایسه با سال ۹۶ است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.