بانک‌تک (BankTech) فین‌تک (FinTech)

بانک مرکزی هند پلتفرم بانکداری باز خودش را راه‌اندازی کرد

بانک مرکزی هند از پلتفرم بانکداری باز خودش رونمایی کرد تا به این ترتیب برای شرکت‌های فین‌تک امکان دسترسی و استفاده از ای‌پی‌‌آی‌ها و ادغام با سرویس‌های بانکداری بانک برای تولید محصولات جدید فراهم می‌شود.

با استفاده از این ای‌پی‌آی‌ها و در یک محیط شبیه‌سازی‌شده، این شرکت‌ها می‌توانند اپلیکیشن‌های خودشان را ایجاد و تست کنند تا درنهایت بتوانند راهکارهای مالی به مشتریان ارائه دهند.

کاربران می‌توانند برای کمک به بانک مرکزی، ای‌پی‌آی‌های مختلف را در زمینه‌های متفاوتی همچون نقل و انتقالات مالی، جمع‌آوری هوشمند، پرداخت‌های UPI، اعتبارات دیجیتالی یا افتتاح حساب بررسی کنند.

بانک مرکزی هند هم مانند دیگر بانک‌های سراسر جهان، قصد دارد با این کار دیجیتال‌سازی و اتوماسیون را بهبود و از طرف دیگر هزینه‌ها و خطاها را کاهش بخشد.

به گفته این بانک مرکزی، بیش از ۱۶ درصد از رمیتنس‌هایی که از خارج کشور به داخل انجام می‌شود، از طریق همین پلتفرم ای‌پی‌آی صورت می‌گیرد. کاربران کنونی این پلتفرم شامل ایرتل، ساینس تکنولوژی و گوگل‌پی هستند.

منبع: The Paypers

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */