راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

غرفه بانک ملی ایران در شهر مشاغل کودکان آغاز به کار کرد

کانون جوانه‌های بانک ملی ایران، به منظور آموزش مفاهیم اقتصادی به کودکان و نوجوانان و آشنایی با بانکداری، غرفه خود را در شهر مشاغل کودکان (کاربازیا) واقع در برج میلاد راه‌اندازی کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک در راستای سیاست‌های خود برای آشنایی بیشتر نسل آینده‌ساز کشور با مفاهیم اقتصادی و تاریخچه بانکداری، شعبه شبیه‌سازی‌شده‌ای از بانک را در شهرک کاربازیا راه‌اندازی کرده  که در آن کودکان در کنار سایر مشاغل می‌توانند همانند یک کارمند بانک برخی امور بانکی را انجام‌دهند و از نزدیک با فعالیت در شعبه آشنا شوند.

در این غرفه، لباس‌های فرمی همانند کارمندان بانک طراحی‌شده که مورد استفاده کودکان قرار می‌گیرد. اسکناس‌هایی نیز جهت انجام امور دریافت و پرداخت بانکی نمونه‌سازی شده‌است.

غرفه بانک ملی ایران فرصتی برای والدین است، تا ضمن آشنایی کودکان خود با فرهنگ کار و تلاش با تمرین و تجربه فعالیت در شعبه بانک زمینه رشد و پرورش توانایی‌های فردی و هوش مالی کودک را نیز فراهم کنند.

کانون جوانه‌های بانک ملی ایران از سال ۱۳۹۲ با هدف آموزش مسائل مالی و افزایش سواد اقتصادی در مدارس و گروه سنی کودک و نوجوان تشکیل شده‌ است و می‌کوشد این قشر را با مباحث اقتصاد و بانکداری آشنا کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.