راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

جزئیات منابع و مصارف بانک‌ها در بودجه سال ۹۸ منتشر شد

مجموع کل درآمدهای بانک‌ها در سال آینده از سوی دولت، ۱۰۶ هزار و ۶۶۰ میلیارد و ۹۷۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، در لایحه بودجه سال آینده که متن کامل آن امروز منتشر شد، خلاصه کل منابع و مصارف بانک‌ها (ترازنامه) در سال آینده را تشریح کرده است.

بر اساس این گزارش، مجموع کل درآمدهای بانک‌ها در سال آینده از سوی دولت ۱۰۶ هزار و ۶۶۰ میلیارد و ۹۷۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده که ۱۰۵ هزار و ۶۵۷ میلیارد و ۳۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان آن مربوط به بخش درآمدها و مابقی آن مربوط به بخش سایر دریافت‌هاست.

در این بخش از لایحه بودجه سال ۱۳۹۸، از مجموع بیش از ۱۰۶ هزار میلیارد تومان هزینه بانک‌ها، ۱۰۲ هزار و ۶۷۵ میلیارد و ۳۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان آن مربوط به ردیف هزینه‌ها، ۷۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن مربوط به مالیات و ۱۴۹۱ میلیارد آن مربوط به ۵۰ درصد سود ویژه است.

همچنین ۹ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان از کل مصارف بانک‌ها، مربوط به سود سهام، ۱۴ میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان آن مربوط به سایر حساب‌های تخصیص سود، ۲۵۸۳ میلیارد و ۴۳۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان آن مربوط به هزینه‌های سرمایه‌ای و ۳۸۱۲ میلیارد آن مربوط به افزایش دارایی‌های جاری است که از مجموع این هزینه‌ها ۸۹۶ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان مربوط به ذخیره استهلاک منظور در هزینه‌های جاری کسر می‌شود.

جزییات بودجه بانک‌ها در سال ۹۸، در پیوست شماره سه بودجه سال ۹۸ قابل‌مشاهده است.

برای مشاهده متن کامل لایحه بودجه ۱۳۹۸ کل کشور، اینجا را کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.