راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

رئیس سازمان برنامه و بودجه: بودجه پارک‌های علم و فناوری، ۷۲ درصد رشد داشته است

رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که در لایحه بودجه سال ۹۸ اعتبار موردنظر برای پارک‌های علم و فناوری ۷۲ درصد رشد یافته است.

به گزارش پیوست، محمدباقر نوبخت در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری پردیس با اشاره به اینکه منابع بودجه سال ۹۸، ۴۰۷ هزار میلیارد تومان است گفت: «بعد از امور اجتماعی و رفاهی بالاترین بودجه در نظر گرفته شده برای بخش آموزش و پژوهش است که رقم بودجه آن بالغ بر ۷۵ هزار میلیارد تومان است.»

رییس سازمان برنامه و بودجه در ادامه افزود: «با توجه به شرایط حاصل از تحریم و محدودیت صادرات نفت، رشد بودجه ما برای سال آینده محدود است اما بااین‌حال برای پارک‌های علم و فناوری رشد اعتباری بالغ بر ۷۲ درصدی داده‌ایم.»

نوبخت همچنین از توافق سازمان برنامه و بودجه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد که بر مبنای آن پارک‌هایی که رشد آنها بیشتر از ظرفیت آن‌هاست از محدودیت فعالیت‌هایشان در سال آتی کاسته شود یا حداقل با پشتیبانی لازم موانع پیش‌روی آن‌ها از بین برود. به گفته او آثار این حمایت‌ها را چندین برابر در اقتصاد کشور خواهیم دید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه زیرساخت و سخت‌افزارها در چهار سال گذشته به اندازه کافی توسعه یافته‌اند ادامه داد: «این‌ها در عرصه رقابت جهانی کافی نیستند. باید اقتصاد خود را در برابر تحریم‌ها مقاوم کنیم و راه آن توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و مردمی است. چنانچه حمایت بخش مردمی از اقتصاد دانش‌بنیان نیز تاکنون بیش از ۱۷۰۰ میلیارد تومان بوده است.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.