راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

۵۰ درصد مراجعه‌کنندگان برای ثبت‌نام کارت سوخت، در خارج از نوبت مراجعه کرده‌اند و یا موفق به ثبت‌نام نشده‌اند

بر اساس آمار منتشر شده، ۵۳۲ هزار کارت بانکی طی هفته اخیر در فرآیند ثبت‌نام الکترونیکی، به کارت سوخت تبدیل شده است.

به گزارش مهر، در بازه زمانی ۱۹ آذرماه تا ۲۴ آذرماه، یک میلیون و ۱۷۹ هزارنفر با مراجعه به سایت دولت همراه، اپلیکیشن و کدهای دستوری، برای ثبت‌نام الکترونیکی کارت سوخت و تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت اقدام کردند. از این تعداد ۵۳۲ هزار کارت بانکی تبدیل به کارت سوخت شد.

بر اساس آمارهای سازمان فناوری اطلاعات ایران، طی روزهای ۱۹ و ۲۰ آذرماه ۸۱۷ هزار و ۳۲۲ نفر برای ثبت‌نام الکترونیکی کارت سوخت به سامانه دولت همراه مراجعه کردند. از مجموع تعداد مراجعان برای ثبت‌نام، ۶۱۶ هزار و ۸۷۸ نفر در نوبت خود مراجعه و امکان ثبت‌نام داشتند.

در این میان، از مجموع ۶۱۶ هزار و ۸۷۸ نفر، حدود ۲۲۲ هزار نفر با ارائه کامل مدارک موردنیاز، ثبت‌نام خود را نهایی و با تایید نهادهای ذی‌ربط موفق به ثبت کارت بانکی خود به کارت سوخت ماشین شدند.

در همین حال در فاصله روزهای ۲۱، ۲۲ و ۲۳ آذرماه، ۹۸۱ هزار و ۶۴۳ نفر برای ثبت‌نام الکترونیکی کارت سوخت به سامانه‌های مربوطه مراجعه کردند. از مجموع تعداد مراجعه‌کنندگان برای ثبت‌نام، ۸۷۱ هزار و ۳۵۲ نفر در نوبت خود مراجعه و امکان ثبت‌نام داشتند.

از این تعداد حدود ۳۱۰ هزار نفر با ارائه کامل مدارک موردنیاز، ثبت‌نام خود را نهایی و با تایید نهادهای ذی‌ربط موفق به ثبت کارت بانکی خود و اتصال آن به کارت سوخت شدند.

پیش‌ازاین نیز معاون وزیر ارتباطات از مراجعه آنلاین حدود ۷ میلیون نفر برای دریافت کارت سوخت خودرو تا پایان روز ۱۵ آذرماه خبر داده بود.

به گفته امیر ناظمی، کارت بانکی ۸۷۵ هزار نفر از این مراجعه‌کنندگان تا ۱۵ آذرماه امسال، به کارت سوخت متصل شد.

مراجعه‌کنندگان از روش‌های اپلیکیشن دولت همراه، درگاه الکترونیکی mob.gov.ir و کد دستوری *۴# اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.