راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

امضای توافقنامه راه‌اندازی سامانه سرمایه‌گذاری طرح‌های فناورانه معاونت علمی با همکاری کارن کراد

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری کارن کراد، سامانه‌ای برای تأمین مالی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر طرح‌های دانش‌بنیان، راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در راستای بند ۲ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، سامانه تأمین مالی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر طرح‌های دانش‌بنیان، خلاق و فن‌آور، جهت شکل‌گیری و توسعه زیست‌بوم دانش‌بنیان در کشور طراحی، راه‌اندازی و راهبری می‌شود.

به همین منظور علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی با شرکت گروه پیشگامان کارآفرینی کارن تفاهم‌نامه‌ای امضا کرد.

طبق این تفاهم‌نامه شرکت گروه پیشگامان کارآفرینی کارن نسبت به ایجاد سامانه‌ای به‌منظور تکمیل چرخه تأمین مالی حوزه دانش‌بنیان و ارائه خدماتی نظیر ارزش‌گذاری، ارزیابی موشکافانه و غیره به سرمایه‌گذاران و صاحبان ایده و شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فن‌آور اقدام می‌کند.

از مزایای این سامانه می‌توان به ایجاد شبکه سرمایه‌گذاران؛ ایجاد بانک طرح‌های فناورانه و نوآورانه و خلاق؛ ارزیابی طرح‌ها به‌منظور حصول اطمینان از صحت اطلاعات؛ تشخیص مناسب فرصت‌های سرمایه‌گذاری و معرفی به سرمایه‌گذاران؛ دسترسی سریع سرمایه پذیر به سرمایه‌گذاران؛ ارائه ابزارها و روش‌های نوین تأمین مالی و سرمایه‌گذاری و نیز آموزش و فرهنگ‌سازی استفاده از روش‌های کارآمد تأمین مالی اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.