راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سرمایه‌گذاری جدید ۲ میلیارد دلاری تاکسی اینترنتی Grab

0

شرکت Grab که یکی از مشهورترین شرکت‌های تاکسی اینترنتی در شرق آسیاست اعلام کرده که موفق به جذب ۲ میلیارد دلار در یک راند جدید سرمایه‌گذاری شده است. در این راند جدید سرمایه‌گذاری شرکت‌های مختلف سرمایه‌گذاری حضورداشته‌اند و البته شرکت تویوتا نیز ۱ میلیارد دلار از این میزان سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص داده است.

شرکت Grab که یکی از موفق‌ترین استارت‌آپ‌های سنگاپوری است با این سرمایه‌گذاری جدید حالا ارزشی معادل ۱۱ میلیارد دلار ایجاد کرده است. یک استارت‌آپ موفق دیگر در این منطقه LAZADA است که یک شرکت فعال درزمینهٔ خرده‌فروشی و تجارت الکترونیکی است که از سوی گروه علی‌بابا (غول خرده‌فروشی آنلاین چین) حمایت می‌شود.

به گفته Ming Ma رئیس هیئت‌مدیره شرکت Grab این سرمایه جدید جهت افزایش فعالیت‌های شرکت در اندونزی هزینه خواهد شد جایی که این شرکت تاکسی اینترنتی و سرویس‌های پرداخت را در آن ارائه می‌دهد. البته این شرکت به توسعه خود در جنوب شرق آسیا نیز ادامه می‌دهد.

اوایل سال میلادی جاری شرکت Grab بعدازآنکه با آمارهای خیره‌کننده‌اش اوبر را تحت تأثیر قرارداد کل بخش کسب‌وکار اوبر در شرق آسیا را خرید تا بتواند با شرکت Go Jek در اندونزی رقابت کند.

شرکت Go Jek دارای سرمایه‌گذاران مشهوری است ازجمله آلفابت (گوگل) و همچنین Warburg Pincus و اخیراً اعلام کرده بود که ۵۰۰ میلیون دلار برای توسعه خود در این منطقه هزینه کرده و بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر دارد. Go Jek در اندونزی کار خود را با حمل مسافر از طریق موتور سیلکت آغاز کرد و سپس سرویس‌های تاکسی اینترنتی را در کشورهایی چون تایلند، ویتنام و فیلیپین ارائه داد.

شرکت Grab دارای سرمایه‌گذاران مشهوری است ازجمله سافت‌بانک ژاپن، شرکت تاکسی اینترنتی چینی DIDI و سازندگان خودرویی چون هوندا موتور و هیوندای موتور. همچنین اوبر بعد از ادغام با Grab حدود ۲۷.۵ درصد از سهام این شرکت را در اختیار گرفت.

منبع: آی‌تی‌ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.