راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

انسداد مجدد ۵۷۳ درگاه پرداخت اینترنتی در پی عدم ارائه مستندات لازم از سوی شرکت‌های پرداخت

0

شاپرک در پی عدم ارسال مستندات لازم از سوی شرکت‌های خدمات پرداخت، برای اثبات سلامت درگاه‌هایی که به‌طور موقت از انسداد خارج‌شده بودند ۵۷۳ درگاهی که قبلاً مسدود و سپس فعال‌شده بودند را مجدداً غیرفعال کرد.

به گزارش روابط عمومی شاپرک، طی دو ماه اخیر ۱۲۷۲ درگاه به علت رفتارهای نامتعارف و مشکوک به‌صورت موقت مسدود و جهت بررسی به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت مرتبط با هر درگاه معرفی شدند.

ازآنجایی‌که بنا بر روال تعریف‌شده در فرایند نظارت بر درگاه‌های پرداخت، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت پس از دریافت درگاهی که در پی رفتار مشکوک از سوی شاپرک مسدود شده، ۲۴ ساعت زمان‌دارند تا علت رفتار مشکوک را بررسی و نتیجه را به شاپرک اعلام کنند، ۵۷۳ درگاه پس از وصول نامه مدیران عامل شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت به‌صورت موقت فعال شد.

بنابر اعلام واحد نظارت شاپرک اما باوجود اتمام مهلت یک‌هفته‌ای شرکت‌های ارائه‌دهنده پرداخت برای ارائه مستندات لازم مبنی بر اثبات سلامت رفتار درگاه‌هایی که به‌طور موقت رفع مسدودی شده بودند، هیچ‌کدام از شرکت‌ها هیچ مدرکی در راستای خروج کامل هیچ‌یک از این ۵۷۳ درگاه به شاپرک ارائه نکرده است و بر همین اساس تمام این درگاه‌ها مجدداً مسدود شدنشرکتد.

این اقدام بر مبنای روال تعریف‌شده برای نظارت بر درگاه‌های پرداخت که ماه گذشته نیز به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت ابلاغ‌شده است، فایل گردشکار فرآیند مسدودسازی درگاه‌های پرداخت متخلف را ببینید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.