راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

نخستین دستگاه خود بانک VTM بانک آینده در کیش راه‌اندازی شد

نخستین دستگاه خود بانک (VTM) بانک آینده، هم‌زمان با آغاز جشنواره تابستانی کیش در فرودگاه بین‌المللی جزیره کیش راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی بانک آینده، دستگاه خود بانک (VTM) را باهدف گسترش شعب الکترونیکی و در راستای شتاب دهی به روند توسعه و پیشرفت در نظام بانکداری الکترونیکی و ارتقای رضایت‌مندی مشتریان، راه‌اندازی کرده است.

دستگاه VTM که مخفف Virtual Teller Machine است، نسل جدید و پیشرفته دستگاه‌های خودپرداز است که علاوه بر ارائه تمام خدمات خودپرداز به مشتریان، از قابلیت انجام بخش عمده‌ای از خدمات بانکی شعب و باجه‌های فیزیکی مانند افتتاح انواع حساب‌های بانکی، درخواست صدور و دریافت سپرده و صدور دسته‌چک به‌صورت الکترونیکی، برخوردار است.

در این سیستم، مشتری با قرار گرفتن در مقابل دستگاه، می‌تواند؛ با متصدی بانکی، به‌صورت صوتی و تصویری (ویدئوکنفرانس)، ارتباط برقرار کرده، از او مشاوره و راهنمایی گرفته و تمام عملیات بانکی خود را با دستگاه مذکور به انجام برساند.

احراز هویت، ارائه و تحویل مدارک شناسایی موردنیاز، ثبت اثرانگشت و امضای مشتری برای انجام هرگونه عملیات بانکی، از قابلیت‌های ویژه دستگاه وی‌تی‌ام است.

در سیستم VTM؛ مشتری می‌تواند؛ علاوه بر انجام اقداماتی، نظیر درخواست رمز اینترنت بانک و تلفن‌بانک، انتقال وجه داخلی (از سپرده)، انتقال وجه بین‌بانکی (ساتنا و پایا)، اینترنت بانک، صدور کارت نقدی، از امکان درخواست‌های صدور و خرید کارت هدیه با مبلغ و طرح‌های دلخواه، صورت‌حساب سپرده، گواهی تمکن مالی و واگذاری چک، بهره‌مند شود.

ارائه خدمات مشاوره‌ای و راهنمایی به مشتریان از طریق ویدئوکنفرانس، درخواست صدور دسته‌چک، درخواست صدور مجدد دسته‌چک، پرداخت اقساط تسهیلات، اعلام مانده‌حساب، صورت‌حساب کارت، دریافت و پرداخت وجه نقد، از دیگر مزیت‌های سیستم VTM است.

نصب زیرساخت‌های لازم و راه‌اندازی نخستین دستگاه VTM بانک آینده، به مناسبت آغاز جشنواره تابستانی کیش و برای تسهیل امور بانکی مسافران و گردشگران کیش و مشتریان بانک آینده در فرودگاه بین‌المللی کیش، در استان هرمزگان صورت گرفته است.

جشنواره تابستانی کیش از روز جمعه هشتم تیرماه ۱۳۹۷ آغازشده و تا پانزدهم شهریورماه (به مدت ۷۰ روز) ادامه دارد و بانک آینده با شعار حمایت از «گردشگری داخلی»، به‌عنوان یک کالای ایرانی، از حامیان اصلی این رویداد تابستانی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.