شرکت‌ها چهره هفته

اسماعیل احمد، مردی که دنیای انتقال پول را متحول کرد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

مردی که دنیای انتقال پول را متحول کرد. این تیتری است که بی‌بی‌سی برای معرفی اسماعیل احمد، بنیان‌گذار شرکت ورلد رمیت worldremit زده است. راه‌اندازی این شرکت برای اسماعیل احمد نقطه اوج فعالیت‌های ۲۰ ساله او در صنعت انتقال پول است. پیش از ورلد رمیت او در پروژه‌ای تحت عنوان «برنامه رمیتنس سازمان ملل» برای کمک به انتقال پول شرکت‌های آفریقایی مطابق با قوانین ضد پول‌شویی فعالیت کرده است، برنامه‌ای که پس از حادثه ۱۱ سپتامبر آغاز شد.

شرکت ورلد رمیت یک سرویس آنلاین است که به افراد اجازه انتقال پول به دوستان و خانواده‌شان در کشوری دیگر را می‌دهد کاری که تنها از طریق یک یارانه، تلفن همراه هوشمند یا یک تبلت قابل انجام است. روشی که به دلیل سادگی و کم‌هزینه بودن جایگزین مناسبی برای روش‌های سنتی انتقال پول از طریق واسطه‌ها و پرداخت کارمزدهای هنگفت است.

 اسماعیل احمد بنیان‌گذار شرکت ورلد رمیت worldremit

اسماعیل احمد بنیان‌گذار شرکت ورلد رمیت worldremit

احمد پژوهش پر استنادی را درباره تأثیر رمیتنس در سومالی با توجه به جنگ داخلی این کشور منتشر کرده است. او دارای مدرک دکترا و کارشناسی ارشد از دانشگاه لندن و مدرک MBA از مدرسه کسب‌وکار لندن است.

دوستان و خانواده کسانی که از ورلد رمیت استفاده می‌کنند می‌توانند پول فرستاده‌شده را به روش‌های مختلفی دریافت کنند. مثلاً در حساب بانکی آن‌ها واریز شود، به‌صورت نقدی درب منزلشان و یا به‌صورت پول موبایلی دریافت کنند.

این شرکت به مردم ۵۰ کشور دنیا خدمات ارسال ارائه می‌دهد و به ۱۲۰ نقطه دنیا در اروپا، آسیا، آفریقا، استرالیا و قاره‌های آمریکا پول می‌فرستد.

منبع: هفته نامه عصر ارتباط

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید