استارت‌آپ‌ها

سال ۹۶ دفترهای پیمنت ۲۴ در انگلیس و امارات راه‌اندازی شد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

پیمنت ۲۴ یک استارت‌آپ فعال در زمینه پرداخت‌های آنلاین بین‌المللی است که از سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را شروع کرده است. بنیان‌گذاران این استارت‌آپ با ۸ تغییر سال در اکوسیستم استارت‌آپی ایران همراه شده و تغییرات سال به سال آن را در حین کار، به چشم دیده‌اند. در آستانه نهمین نوروزی که سهیل شهیدی، هم‌بنیان‌گذار این استارت‌آپ در اکوسیستم دیده است، سراغ او رفتیم و گپ و گفت کوتاهی با او داشته‌ایم که باهم می‌خواینم.

 

اتفاقات خوب و بد پیمنت ۲۴ در سال ۹۶

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، سهیل شهیدی اتفاقات خوبی که در سال ۹۶ برای پیمنت ۲۴ افتاده است را به این صورت نام می‌برد: «ثبت شرکت و راه‌اندازی دفتر در دو کشور انگلیس و امارات، تغییر دفتر تهران به مکانی بزرگ‌تر، دو برابر شدن پرسنل مجموعه از ۳۵ نفر در ابتدای سال ۹۶ به ۸۰ نفر در انتهای سال، برگزاری اولین همایش بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال که با استقبال بی‌نظیری همراه شد و همچنین اضافه شدن سرویس ارزهای رمزپایه به خدمات سایت.»

 

شهیدی در رابطه با اتفاقات بد سال ۹۶ در این استارت‌آپ به مسدود شدن کارت‌های بانکی مشتریان توسط بانک تاجیکستان اشاره می‌کند و دلیل آن را تحریم‌ها و ورشکسته شدن بیان می‌کند.

 

اتفاقات خوب و بد اکوسیستم استارت‌آپی در سال ۹۶

هم‌بنیان‌گذار این استارت‌آپ بهترین خبری که در سال ۹۶ در اکوسیستم استارت‌آپی ایران شنیده است را وعده مسئولین مبنی بر قانون‌گذاری در حوزه فین‌تک ارزی می‌داند و اضافه می‌کند که البته هنوز این امر محقق نشده است.

به عقیده شهیدی، بدترین خبری که در اکوسیستم در سال ۹۶ شنیده شد، تلاش برای فیلترینگ تلگرام بود.

 

برنامه‌های سال ۹۷ برای پیمنت ۲۴

سهیل شهیدی از برنامه‌هایی که برای سال ۹۷ پیمنت ۲۴ دارند به این صورت توضیح می‌دهد: «قرار است خدمات جدیدی در حوزه صادرات نرم‌افزار ارائه شود که این خدمت کمک شایانی به مشتریانی می‌کند که در بازارهای بین‌المللی مشغول به فعالیت هستند. از جمله این خدمات، ثبت شرکت‌های بین‌المللی و افتتاح حساب بانکی به نام صاحبین کسب‌وکارها، در اختیار گذاشتن و پشتیبانی از کلیه روش‌های دریافت وجه از خارج کشور داشته باشیم و همچنین استارت‌آپ خود در بازارهای بین‌المللی را راه‌اندازی خواهیم کرد.»

 

 موفق‌ترین استارت‌آپ‌ها در سال ۹۶

شهیدی در پاسخ به این پرسش که موفق‌ترین استارت‌آپ در سال ۹۶ کدام استارت‌آپ بوده است می‌گوید: «جواب دادن به این سؤال خیلی به نوع دید و معیاری که در نظر گرفته می‌شود، بستگی دارد؛ اگر استارت‌آپ‌هایی را در نظر بگیریم که بدون جذب سرمایه توانستند پیشرفت زیادی در این سال داشته باشند، قطعاً پیمنت ۲۴ را یکی از موفق‌ترین‌های سال ۹۶ می‌دانم. در صورتی‌که بخواهیم استارت‌آپ‌هایی که با جذب سرمایه موفق به پیشرفت زیاد شدند نام ببرم، اسنپ یا علی‌بابا از موفق‌ترین‌ها هستند. به این دلیل که به وسیله تبلیغات و بسترسازی‌هایی که انجام دادند توانستند در مدت زمان کمتری، رشد زیادی را شاهد باشند.»

 

اکوسیستم مطلوب سال ۹۷

در مورد سال ۹۷ و اتفاقی که شهیدی دوست دارد در اکوسیستم استارت‌آپی ایران بیفتد به حذف موانع پیش روی صاحبین کسب‌وکارهای اینترنتی اشاره می‌کند و برای مثال از مالیات، بیمه و مجوز نام می‌برد.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */