راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سهام شرکت انتقال داده‌های آسیاتک به‌زودی در بورس ارائه می‌شود

عرضه سهام شرکت انتقال داده‌های آسیاتک به‌عنوان یکی از اپراتورهای ارتباطات ثابت کشور، در مرحله نهایی قرار داشته و به‌زودی سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار ارائه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال داده‌های آسیاتک، این شرکت توانست در نوزدهم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ موافقت هیئت پذیرش بورس را جهت پذیرش در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار کسب کند.

هم‌اکنون آسیاتک به‌عنوان یکی از شرکت‌های دارای مجوز FCP از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در حال پیگیری سایر مقدمات جهت درج نماد در تابلوی بورس و نهایتاً عرضه عمومی اولیه سهام خود در این بازار است.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که شرکت انتقال داده‌های آسیاتک در راستای توسعه فعالیت‌ها و کسب‌وکار خود و به جهت امکان دسترسی گسترده به انواع روش‌های تأمین مالی، حضور در بورس اوراق بهادار را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف استراتژیک خود تعریف کرده است.

بنابراین گزارش آسیاتک در سال ۱۳۹۵ طی عقد قراردادی با شرکت کارگزاری آتیه به‌عنوان مشاور پذیرش، فرآیند بورسی شدن خود را به شکل جدی استارت زد. ازجمله اقدامات صورت گرفته برای ورود به بورس اوراق بهادار، تبدیل شخصیت شرکت از سهامی خاص به سهامی عام و ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار است که این فرآیند در حال نهایی شدن است.

همچنین پس از ثبت نزد سازمان با تخصیص نماد از سوی شرکت بورس اوراق بهادار به آسیاتک، این شرکت آمادگی برگزاری جلسه معارفه عمومی و نهایتاً عرضه عمومی اولیه را خواهد داشت که تاریخ دقیق رویدادهای مذکور به‌زودی به اطلاع عموم خواهد رسید. باعرضه عمومی سهام آسیاتک در بورس، از این به بعد تمامی کاربران شرکت آسیاتک و کلیه مردم ایران نیز می‌توانند سهامدار این اپراتور ارتباطات ثابت کشور باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.