راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

دور جدید تصمیمات بانک مرکزی برای اجرای شاپرک از ۱۵ آذر

سید محمود احمدی دبیر کل بانک مرکزی دوم آذر ماه سال جاری با صدور بخشنامه‌ای بانک‌های دولتی و خصوصی را مکلف به اجرای تصمیمات جدیدی در حوزه خدمات بانکی نموده است.

بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی، خدمات پذیرندگی پایانه‌های فروش فیزیکی بانک‌ها (غیر شاپرکی) در مرکز شتاب از ۱۵ آذر با محدودیت‌های جدید روبرو می‌شود و پردازش تمامی تراکنش‌های خرید بیش از ۱۵۰ میلیون ریال قطع می‌گردد.

سید محمود احمدی دبیر کل بانک مرکزی دوم آذر ماه سال جاری با صدور بخشنامه‌ای بانک‌های دولتی و خصوصی را مکلف به اجرای تصمیمات جدیدی در حوزه خدمات بانکی نموده است.

بر همین اساس در بخشنامه‌ای که دبیر کل بانک مرکزی شخصاً آنرا امضاء کرده آمده است که در اجرای تصمیم کمیته پولی و بانکی در خصوص شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی (شاپرک)، ضمن تشکر از همکارانی که در اجرای این طرح مهم ملی نهایت همکاری خود را به عمل آورده‌اند، موارد زیر را به اطلاع می‌رساند:

 

۱- از تاریخ ابلاغ این بخشنامه خدمات پذیرندگی پایانه‌های فروش فیزیکی بانک‌ها (غیر شاپرکی) در مرکز شتاب به شرح زیر با محدویت روبرو خواهد شد:

۱-۱- پردازش تمامی تراکنش‌های خرید بیش از یکصد و پنجاه میلیون ریال قطع می‌گردد.

۱-۲-تمامی تراکنش‌های مانده گیری قطع می‌گردد.

 

۲- از تاریخ ۱۵/۹/۱۳۹۱ خدمات پذیرندگی پایانه‌های فروش فیزیکی بانک‌ها (غیرشاپرکی) در مرکز شتاب به شرح زیر با محدویت روبرو خواهد شد:

۲-۱- تمامی وجوه بستانکاران ناشی از تراکنش‌های خرید تا زمان انتقال کامل پایانه‌های بانک‌ها مسدود خواهد شد.

۲-۲- تمامی خدمات برای آن دسته از بانک‌هایی که کماکان عملیات تسویه آنی با فروشنده را ادامه می‌دهند قطع می‌شود.

۲-۳- تمامی تراکنش‌های پرداخت قبض قطع می‌شود.

 

۳- از تاریخ ۵/۱۰/۱۳۹۱ تمامی خدمات پذیرندگی مرکز شتاب برای پایانه های فروش فیزیکی بانک‌ها (غیر شاپرکی) قطع گردیده و وجوه مسدودی تا زمان انتقال کامل پایانه‌های فروش در حساب متناظر مسدود خواهد ماند.

در خاتمه نیز تأکید شده امید است با جدیت و همیت جنابعالی و همکاری آن بانک، فرآیند انتقال پایانه‌های فروشگاهی به شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی (شاپرک) به صورت کامل صورت پذیرد.

منبع: تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.