بانک‌تک (BankTech) شرکت‌ها

راه‌اندازی VTM و ATM Recycler توسن تکنو در بانک ایران‌ زمین

صبح روز یکشنبه مورخ ۸ مهرماه ۱۳۹۷ طی مراسمی با حضور جمعی از مدیران عامل بانک‌ها، اعضاء هیئت‌مدیره و مدیران ارشد بانک ایران‌ زمین، مدیرعامل و جمعی از مدیران ارشد و کارشناسان شرکت توسن تکنو و اصحاب رسانه، آئین افتتاح اولین شعبه دیجیتال بانک ایران‌ زمین در مجتمع تجاری مگامال تهران برگزار شد و طی آن دستگاه خودبانک (VTM) و همین‌طور ماشین‌های دریافت و پرداخت وجه نقد (ATM Recycler) توسن تکنو در این شعبه راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسن تکنو، در راستای تحقق استراتژی‌های رشد و توسعه طی سال جاری، شرکت توسن تکنو ارائه انواع تکنولوژی و راهکارهای مرتبط با مفهوم Branch Transformation در مسیر توسعه بانکداری دیجیتال را در برنامه‌های عملیاتی خود قرار داده است.

در همین خصوص و پس از نصب و ارائه سرویس موفق VTM های توسن تکنو در بانک‌های شهر، ملی ایران، آینده، انصار، حکمت ایرانیان، پارسیان و دی، این بار دستگاه VTM توسن تکنو در بانک ایران‌ زمین راه‌اندازی شده است و در حال ارائه سرویس به مشتریان است.

همچنین ماشین‌های دریافت و پرداخت وجه نقد یا ATM Recycler توسن تکنو به‌عنوان یکی دیگر از راهکارهای نوین حوزه سخت‌افزارهای بانکی این شرکت پس از نصب و راه‌اندازی موفق در بانک‌های ملی ایران، اقتصاد نوین، آینده، سامان، انصار، شهر و حکمت ایرانیان، این بار در بانک ایران‌ زمین نصب و راه‌اندازی شد.

شرکت توسن تکنو اولین ارائه‌دهنده سخت‌افزار و نرم‌افزار دستگاه‌های خودبانک یا VTM در بانک‌های ایران است.

ازجمله خدماتی که در این دستگاه‌ها ارائه می‌شود می‌توان به احراز هویت آنلاین، مشاوره و راهنمایی به مشتریان از طریق ویدئو کنفرانس، درخواست صدور دسته‌چک، درخواست صدور مجدد دسته‌چک، پرداخت اقساط تسهیلات، اعلام مانده‌حساب، درخواست رمز اینترنت بانک و تلفن‌بانک، انتقال وجه داخلی (از سپرده)، انتقال وجه بین‌بانکی (ساتنا و پایا)، اینترنت بانک، افتتاح سپردهٔ کوتاه‌مدت، صدور کارت نقدی، امکان ثبت کلیه درخواست‌های مشتری جهت ارائه به بانک، تعریف مشتری، صدور و فروش کارت هدیه با مبلغ و طرح دلخواه، صورتحساب سپرده، گواهی تمکن مالی، واگذاری چک، دریافت اثرانگشت از مشتری منوط به راه‌اندازی زیرساخت‌های موردنیاز در بانک، صورتحساب کارت، دریافت و پرداخت وجه نقد، دریافت صورتحساب فارسی و لاتین، صدور ضمانت‌نامه بانکی، وصول و پرفراژ چک عهده بانک، امکان صدور واحدهای سرمایه‌گذاری، ارائه صورتحساب با مهر خیس، ارائه خدمات خاص به مشتریان ویژهٔ بانک و … اشاره کرد.

شرکت توسن تکنو همچنین تنها تولیدکننده و بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده خدمات نصب و پشتیبانی ATM Recycler ها در سطح کشور بوده و درمجموع توانسته است با نصب بیش از ۷۰۰ دستگاه از این ماشین‌ها، دارای بیشترین سهم بازار در این خصوص بین شرکت‌های فعال ارائه‌دهنده ماشین‌های بانکی در کشور باشد.

این شرکت پیش‌ازاین ATM Recycler ها را در ۷ بانک مختلف کشور نصب و راه‌اندازی کرده بود. بانک‌های ملی ایران، اقتصاد نوین، آینده، سامان، انصار، شهر و حکمت ایرانیان بانک‌هایی هستند که در حال حاضر این ماشین‌ها در آن‌ها در حال ارائه سرویس هستند و با اضافه شدن بانک ایران‌ زمین، این تعداد به ۸ بانک افزایش یافت.

با ATM Recyclerها نه‌تنها دریافت اسکناس از این ماشین‌ها میسر است، بلکه می‌توان از طریق آن‌ها اسکناس وارد ماشین بانکی کرده و وجه آن را به‌حساب خود واریز کرد.

همچنین این ماشین‌ها، این قابلیت رادارند که اسکناس‌های جعلی و مخدوش را تشخیص داده و با توجه به رویکرد نرم‌افزار نصب‌شده روی ماشین بانکی و سیاست بانک عامل، این قبیل اسکناس‌ها را با اعلام به مشتری بازگردانده یا در کاستی جداگانه ضبط کند.

از دیگر مزایای این ماشین‌ها می‌توان به کاهش هزینه‌های مربوط به پول‌گذاری به دلیل وجود چرخه گردش اسکناس‌های ورودی و خروجی اشاره کرد.

با استفاده از ATM Recycler و جایگزینی آن با خودپردازهای معمولی، می‌توان بخش قابل‌توجهی از عملیات روزانه متصدیان بانکی شعب در عملیات دریافت و پرداخت پول را کاهش داد. همچنین بانک‌ها می‌توانند با استفاده از این ماشین‌ها، ضمن کاهش هزینه‌های پول‌گذاری و پول‌رسانی، از افزایش توان تسهیلات دهی‌شان بهره‌مند شوند.

در کنار این مزایا، از ماشین دریافت و پرداخت وجه نقد می‌توان به‌عنوان یک ماشین صراف جهت تبدیل ریال به ارز و برعکس نیز بهره برد و امکان صدور کارت هدیه نیز در این ماشین‌ها میسر است.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

اتاق خبر راه پرداخت همه مطالب و خبر‌های مهم فین‌تک ایران را رصد و منتشر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */