استارت‌آپ‌ها

سرویس ویژه «استارت‌آپ با گوگل» برای ایرانی‌ها مسدود شد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

گوگل سرویس ویژه startup with Google را برای شرکت‌های نوپا (استارت‌‌آپ) راه‌اندازی کرده که دسترسی‌های ایران به این خدمت را مسدود کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، مرکز ملی فضای مجازی کشور اعلام کرد: «این سیاست آمریکایی‌ها در ادامه سیاست‌های قبلی آن‌هاست که دسترسی ایران را به خدمات ارائه شده در حوزه کسب‌وکارها به‌طور ۱۰۰ درصدی مسدود کرده‌اند.»

این سرویس که مجموعه گسترده‌ای از خدمات اعم از ابزارها و بسترهای تولید محصول، خدمات میزبانی و ذخیره‌سازی داده، خدمات تحلیل و پردازش داده است را به شرکت‌های نوپای حوزه فضای مجازی ارائه می‌دهد، تأثیر چشمگیری در رشد و توسعه شرکت‌های نوپا در عرصه جهانی خواهد داشت و آمریکایی‌ها در ادامه سیاست سلطه‌جویانه خود قصد دارند با ممانعت از دسترسی شرکت‌های نوپای ایرانی به این خدمات، کسب‌وکارهای فضای مجازی ایران را از رقابت در عرصه جهانی باز داشته و آن را به انزوا بکشانند.

این مرکز برخی از موارد مسدودی حوزه توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و کسب‌وکارها شرکت‌های گوگل و آمازون در ایران را نیز اعلام کرده که در سایت مرکز ملی فضای مجازی قابل دسترس است.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */