عصر تراکنش کتاب‌ها

معرفی کتاب بانک و بانکداری در ایران

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

ماهنامه عصر تراکنش / دفتر پژوهش‌های فرهنگی اقدام به انتشار مجموعه کتاب‌هایی برای بررسی تاریخ ایران کرده است که مخاطبان آن جوانان هستند. کتاب «بانک و بانکداری در ایران» در راستای شناساندن تاریخ بانکداری در ایران منتشرشده است.

نویسنده پس از بررسی تحول بانکداری در کشورمان در سخن پایانی کتاب می‌گوید: «بانکداری در ایران چهار مرحله را پشت سر گذاشته است که در هر مرحله بنا بر موقعیت سیاسی کشور، دارای ویژگی‌ها و تفاوت‌های خاصی بود.» مرحله اول از پادشاهی ناصرالدین‌شاه و با تأسیس بانک جدید شرقی آغاز شد. آغاز مرحله دوم از زمان حکومت پهلوی بود که نیروهای متفق ایران را اشغال کردند. مرحله سوم از دهه ۲۰ شمسی تا پیروزی انقلاب اسلامی است. مرحله چهارم پس از پیروزی انقلاب است که بانکداری ایران تبدیل به یکی از موسسه‌های مالی دولتی می‌شود.

نویسنده: منیژه ربیعی رودسری

ناشر: دفتر پژوهش‌های فرهنگی / ۱۲۰ صفحه / ۹۵۰۰ تومان

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */