بانک‌ها

شهریور ۹۶، آخرین مهلت بانک‌ها برای پیوستن به سامانه صیاد

چالش‌های نظام بانکی
نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

اواخر مردادماه ۹۶ بود که دبیرکل بانک مرکزی در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل ۱۱ بانک کشور اخطار داد که در صورت عدم اجرای سامانه صیاد با اقدامات انضباطی بانک مرکزی مواجه خواهند شد. سید محمود احمدی در آن زمان با هشدار به این ۱۱ بانک که در اجرای سامانه «صیاد»(صدور یکپارچه الکترونیک دسته چک) تعلل داشتند گفته بود: «بانک‌ها در صورت عدم نهایی سازی و اجرای این سامانه با اقدامات انضباطی و تضییقی بانک مرکزی مواجه خواهند شد.»

از این رو دبیر کل بانک مرکزی با ارسال نامه متذکر شده بود که تمدید مهلت تا شهریور به جهت رفع پاره‌ای مشکلات اعلامی از سوی بانک‌ها بوده و این مهلت تمدید نخواهد شد. مشروح این خبر و متن نامه را از خبرگزاری تسنیم بخوانید.

اکنون تنها ۱۱ روز تا ضرب العجلی که بانک مرکزی برای این ۱۱ بانک تعیین کرده باقی مانده است. باید منتظر ماند و دید که بانک‌ها تا پایان مهلت تعیین‌شده به سامانه صیاد می‌پیوندند و یا به قول سید محمود احمدی  با اقدامات انضباطی و تضییقی بانک مرکزی مواجه می‌شوند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید