بانک‌ها

حکیمی: در بیشتر موارد قطعی شبکه شتاب به بانک‌ها مربوط نمی‌شود

نوشته شده توسط رسول قربانی

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی تاکید کرد که در ایام پایانی سال، شبکه شتاب ساعت به ساعت توسط بانک مرکزی رصد می‌شود.

ناصر حکیمی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که چرا همیشه در روزهای پایانی سال شبکه شتاب توسط بانک‌ها به روی مردم بسته می‌شود، گفت: در حال حاضر تراکنش‌های شتاب تا ۹۵ درصد با موفقیت انجام می‌شود و این شبکه در ایام واریز نقدی یارانه‌ها امتحان خود را به خوبی پس داده است.

وی افزود: ‌در ایام پایانی سال، تراکنش‌ها به طور محسوسی افزایش می‌یابد به طوری که تا ۱۹ میلیون تراکنش در یک روز نیز گزارش شده است.

حکیمی با بیان این‌ که در بیشتر موارد قطعی شبکه شتاب به بانک‌ها مربوط نمی‌شود، گفت: با این وجود امسال یک سیستم نظارتی تهیه شده که هر یک ساعت یک‌بار شبکه شتاب را کنترل می‌کند تا در صورت بروز اختلال بتواند آن را برطرف کند.

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی گفت: همچنین شماره تلفن ۲۹۹۱۱ در تهران و شهرستان‌ها به همین منظور در نظر گرفته شده تا مردم در صورت مشاهده اختلال در شبکه موضوع را اطلاع‌رسانی کنند.

منبع: ایسنا

درباره نویسنده

رسول قربانی

سردبیر سایت راه پرداخت؛
رسول قربانی دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است. اوفعالیت رسانه‌ای خود را به طور متمرکز در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در سال 89 آغاز کرد و تاکنون در این حوزه متمرکز فعالیت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید