پرداخت پرداخت دنیا

دوران پادشاهی پول نقد در انگلستان رو به افول است

پول نقد
نوشته شده توسط محدثه دهباشی

تعداد پرداخت‌های نقدی بین سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، ۱۱ درصد کاهش پیدا کرد اما همچنان رایج‌ترین شیوه پرداخت در انگلستان به حساب می‌آید.

مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها در سال ۲۰۱۶، ۱۵.۴ میلیارد پرداخت نقدی انجام دادند که نسبت به میزان پرداخت ۱۷.۲ میلیاردی در سال ۲۰۱۵، کاهش ۱۱ درصدی داشت. اما با وجود کاهش میزان پرداخت نقدی، پول نقد همچنان ۲۵ درصد بیشتر از کارت‌های نقدی (۱۱.۶ میلیارد) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در سال ۲۰۱۶، ۴۴ درصد مجموع پرداخت‌های انجام‌شده توسط مصرف‌کنندگان با پول نقد بود. در همین زمان میزان پرداخت‌های نقدی به ۲۴۰ میلیارد پوند رسید.

بیش از ۲۶ درصد پرداخت‌های نقدی برای مبالغ یک پوند یا زیر یک پوند و بیش از ۶۱ درصد این پرداخت‌ها برای مبالغ ۵ پوند یا بیشتر بوده است.

میانگین پرداخت نقدی طی ۱۰ سال گذشته از ۱۱.۵۸ پوند در سال ۲۰۰۶ به ۱۵.۸۰ پوند در سال ۲۰۱۶ رسید و باتوجه به تورم و تغییر رفتار مشتری، از کارت‌ها بیش از پیش برای انجام پرداخت‌های کم‌ارزش استفاده می‌شود.

در سال ۲۰۱۶، ۲.۹ میلیون مصرف‌کننده در انگلستان بودند که به‌ندرت از پول نقد استفاده می‌کردند که این میزان درواقع نشان‌دهنده ۶۰ درصد جمعیت بزرگسال کشور است.

مصرف‌کنندگان جوان به نظر می‌رسد که تمایل کمتری به استفاده از پول نقد داشته باشند. درواقع از هر ۱۰ مصرف‌کننده در رده سنی بین ۲۵ تا ۳۴ سال، یک نفر در ماه تنها یک پرداخت نقدی انجام می‌دهد و یا اینکه اصلا چنین پرداخت‌هایی انجام نمی‌دهد.

در سال ۲۰۱۶، ۲.۷ میلیون مصرف‌کننده که درواقع ۵ درصد جمعیت بزرگسال کشور انگلستان را تشکیل می‌دهند، فقط از پول نقد برای انجام پرداخت‌های روزانه‌شان استفاده می‌کنند.

پیش‌بینی‌ها بر این است که در یک دهه آینده، تعداد پرداخت‌های نقدی با ۴۳ درصد کاهش، به ۸.۷ میلیارد پرداخت و مجموع این پرداخت‌های انجام‌شده نیز با ۲۳ درصد کاهش به ۱۸۵ میلیارد پوند در سال ۲۰۲۶ برسد.

منبع: Payments cards and mobile

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */