خبر

پرداخت در تلگرام ممنوع است!

ممنوعیت پرداخت در شبکه‌های اجتماعی خارجی
نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ممنوعیت پرداخت مالی در شبکه‌های اجتماعی خارجی را تأیید کرد. به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، محمود واعظی در حاشیه افتتاح پروژه‌های شرکت مخابرات ایران در آستانه راه‌اندازی فاز ۳ شبکه ملی اطلاعات تأکید کرد: «تصمیم بر این بود که شبکه‌های اجتماعی داخلی به وجود بیایند که هرگونه تبلیغ، پرداخت و امتیاز را در شبکه‌های خارجی ممنوع کردیم و در مقابل، شبکه‌های داخلی اگر ۳ میلیون عضو بگیرند، اجازه تبلیغ خواهند داشت، اگر ۵ میلیون عضو بگیرند، اجازه پرداخت به آن‌ها داده می‌شود و اگر بیش از آن عضو بگیرند، امتیازات دیگری به آن‌ها داده خواهد شد تا شبکه‌های داخلی اقتصادی شوند. از روز اول و چهار سال پیش این موارد را ممنوع کرده‌ایم.»

 

تعرفه‌های ارتباطی افزایش پیدا نمی‌کند

وزیر ارتباطات در واکنش به درخواست افزایش تعرفه‌ها، گفت: هیچ‌یک از تعرفه‌های ارتباطی افزایش پیدا نمی‌کند و برنامه کاهش تعرفه را نیز دستور کار داریم.

 

فیلتر تماس صوتی تلگرام برداشته نمی‌شود

واعظی با تأکید بر اینکه فیلتر تماس صوتی تلگرام برداشته نمی‌شود، گفت: «باوجود شرکت مخابرات و سه اپراتور موبایل به این خوبی اگر می‌خواهید آن‌ها را ورشکست کنید، تماس صوتی تلگرام را باز کنید.»

 

تصمیم‌گیری درباره اینترنت نامحدود هفته آینده

او درباره طرح وزارت ارتباطات برای عرضه اینترنت نامحدود به‌جای حجمی، گفت: «دراین‌باره ابهامی مطرح شد که با نامحدود شدن حجم تقاضا به‌قدری زیاد شود که نیازمند توسعه شبکه انتقال شود؛ بنابراین مقرر شد آقای جهرمی و سرائیان که اصل‌کاری‌ها هستند برنامه‌ریزی کنند و منتظریم هفته آینده برنامه‌ریزی را به ما بدهند و بر اساس آن برنامه‌ریزی تصمیم بگیریم.»

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید