شرکت‌ها

کاربران آپ ۱۷ میلیارد تومان برای آزادی زندانیان پرداخت کردند

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

فعالیت‌های خیریه در دنیا در حال تغییر شیوه‌های کمک به نیازمندان هستند. یکی از مشهورترین نمونه‌های همراهی تکنولوژی برای ایجاد یک رخداد جهانی خیریه را می‌شود در چالش آب یخ دید. چالشی که یک سال بعد از شروع آن، ۱۰۰‌میلیون دلار کمک برای بیماران ALS جمع شده بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آسان پرداخت، نوآوری و فناوری به‌سرعت با زندگی مردم عجین می‌شود و مجموعه‌های بسیاری توانسته‌اند از تکنولوژی موبایل و اینترنت برای تسهیل کمک‌های خیریه و جذابیت بیشتر آن‌ها برای مردم استفاده کنند. این مجموعه‌ها با کمک موبایل، از طریق کدهای ویژه پرداخت فرصت‌ها را برای مشارکت مردم در فعالیت‌های خیرخواهانه افزایش داده‌اند.

در روزهای اخیر و هم‌زمان با ماه مبارک رمضان، در طرحی با عنوان «چند قدم تا روشنایی» با مشارکت چشمگیر کاربران آپ، طرحی نو در افتاده و بیش از هزار زندانی آزاد شدند و به آغوش خانواده خود برگشتند؛ اما این تازه آغاز کار است و طرح «چند قدم تا روشنایی» و کد آزادسازی زندانیان طبق وعده آپ همچنان فعال می‌ماند و امید است که چراغ حرکت خیر آزادی زندانیان همچنان روشن بماند.

این طرح در برنامه ماه‌عسل و با مشارکت شرکت آسان پرداخت از اواسط ماه مبارک رمضان آغاز شد و کاربران آپ با شماره‌گیری کد ۴۰*۷۳۳* کمک­های مالی خود را برای آزادی زندانیان محکوم مالی اهدا کرده‌اند.

کمک‌های مردمی جمع‌­آوری شده در طرح «چند قدم تا روشنایی» توسط مدیرعامل، قائم‌مقام مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره شرکت آسان پرداخت به نیابت از مردم خیرخواه ایران به آقای جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها اهدا شد که با احتساب آخرین چک تحویل شده، میزان کل کمک‌های مردمی برای آزادی زندانیان به بیش از ۱۷ میلیارد تومان رسید.

جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها نیز درباره آزادی زندانیان محکوم مالی در طرح چند قدم تا روشنایی گفت: «پس از بررسی‌های صورت گرفته این طرح شامل کسانی شد که سابقه کیفری نداشتند و به عبارت بهتر بدهکار هستند نه بزهکار، این افراد متأهل بودند و در کارهای فرهنگی و دوره‌های اخلاق و مهارت زندگی زندان شرکت کرده و گواهینامه­‌های لازم را نیز داشته­اند. از همان شروع طرح «چند قدم تا روشنایی» و با دریافت چک کمک­های مردمی و بدون فوت وقت ۵۰۰ زندانی آزاد شدند و اکنون با توجه به همدلی مردم و جمع‌آوری مبلغ ۱۷ میلیارد تومانی تا پایان ماه مبارک رمضان قرار است بیش از هزار زندانی به آغوش خانواده‌هایشان برگردند.»

مشارکت خیرخواهانه مردم در طرح «چند قدم تا روشنایی» در حالی ماندگار شده است که توجه به سنت حسنه دستگیری از نیازمندان در ماه مهمانی خدا همواره موردتوجه اقشار مختلف جامعه ایرانی بوده است.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید