فین‌تک فین‌تک دنیا

ارائه استارت‌آپ‌ها، برنامه متفاوت دومین روز رویداد Money20/20

نوشته شده توسط محدثه دهباشی

باز هم قرار است در این مطلب از Money 20/20 بگوییم و برنامه‌ها و اتفاقات روز دوم رویداد را به شما معرفی کنیم. درواقع Money20/20 بزرگ‌ترین رویدادی را برگزار می‌کند که طی آن نوآوری‌های خدمات مالی و پرداخت این فرصت را پیدا می‌کنند تا به کمک حوزه‌های تلفن همراه، خرده‌فروشی، سرویس‌های بازاریابی، داده و تکنولوژی وارد بازار متصل شوند.

سال گذشته همین رویداد در ایالت متحده توانست مخاطب‌های بیش از ۱۱ هزار نفری داشته باشد که در این بین بیش از ۱۷۰۰ نفرشان از مدیرعامل‌ها و نمایندگان شرکت‌های بیش از ۸۵ کشور بودند.

در اولین خبری که از این رویداد در سایت منتشر کردیم (+) آمار و اطلاعاتی از افراد شرکت‌کننده، تعداد سخنرانان رویداد امسال و موضوعات پنل‌ها و سخنرانی‌های روز اول دادیم و امروز سراغ برنامه‌های روز دوم می‌رویم.

یکی از اتفاق‌های متفاوت امروز نسبت به روز اول و آخر رویداد، برنامه‌ ارائه استارت‌آپ‌ها است. این قسمت فرصت بسیار خوبی برای استارت‌آپ‌های اکوسیستم فین‌تک است تا بتوانند در ۱۸۰ ثانیه کسب‌وکارشان را به حاضرین در برنامه و هیئت داوران معرفی و شانس برنده شدنشان را امتحان کنند.

روز سه‌شنبه ششم تیرماه سخنرانی‌ها و پنل‌ها به روال سابق از ساعت ۹ صبح شروع می‌شود.

نخستین برنامه‌ها با دو سخنرانی استارت می‌خورد. سخنرانی اول با عنوان «مصرف‌کنندگان دیجیتالی اروپا: چه کسانی هستند و چگونه خرج می‌کنند؟» است که میشل اوان مک لاچلن (Michelle Evans MacLachlan) از Euromonitor International آن را ارائه می‌دهد و سخنرانی دوم هم با موضوع «از اگوسیستم تا رسیدن با اکوسیستم، داستان همکاری بانک‌ها و فین‌تک‌ها» است که اولیویر دنکر (Olivier Deneker) از MacKinsey & Company آن را ارائه می‎دهد.

اولین پنل روز دوم رویداد Money 20/20 پنلی با عنوان «موج جدید جهانی درباره بانکداری باز» خواهد بود که در این پنل عمران گولمن حسینوالا (Imran Gulamhuseinwala) از Ey، ولادیسلاو سولودکی (Vladislav Solodkiy) از Life. SREDA VC، نیک ویلیامز (Nick Williams) از گروه بانکداری Lloyds، کونی دورستین (Conny Dorrestijn) از FIS، لو زوراوسکی (Lu Zurawski) از ACI Worldwide و سیناد اُکانر (Sinead O’Connor) از Grupo Santander حضور دارند.

پنل دیگری هم با عنوان «رابط کاربری و تجربه کاربری: روش‌های ایجاد تجربیات بصری» در روز سه‌شنبه برگزار می‌شود که در آن سم مول (Sam Maule) از FemTechLeaders، گرث مکون (Gareth Mackown) از IBM، نیک اسپلیتر (Nick Splitter) از Loot، ناتاشا کیپریانیدز (Natasha Kyprianides) از Hellenic Bank و برت کوآلت (Bert Qualtt) از Erste Group Bank AG حضور خواهند داشت.

«سیاست‌های فین‌تک: هاب چه کسی است؟» عنوان یکی دیگر از پنل‌های رویداد Money 20/20 است که با حضور چلا بوسکویچ (Ghela Boskovich) از FemTechGlobal، مارک پی بمگر (Marc P. Bemegger) از FinLeap، رادبود ولار (Radboud Vlaar) از Orange Growth Capital، نصیر ذوبیری (Nasir Zubairi) از The LHoFT، کریستیان لیندنر (Chrisitian Lindener) از Wayra Germany GmbH و اسکار ویلیامز کرات (Oscar Williams Grut) از Business Insider UK در روز سه‌شنبه برگزار می‌شود.

در ادامه برنامه‌های روز دوم و قبل از ناهار پنل دیگری با موضوع «رشد پرداخت‌های درون برنامه‌ای و تجارت اجتماعی» تشکیل خواهد شد که ریتیکا گروال (Reetika grewal) از sillicon valley bank، آریت بورکس (Ariette broex) از myorder، کوپر هریس (cooper harris) از klickly، رایان استنلی (ryan stanley) از bloombees و مارلکه فلمنت (marleke flament) از circle در آن حضور دارند.

پنل «دستورالعمل خدمات پرداخت ۳: اینبار منطورمان درباره کسب‌وکارها است» هم به‌طور همزمان و با حضور خیااودونگ گو (Xiaodong guo) از ul، دووی لیکیاما (douwen lyckiama) از innopay، دان گلینسل (don glnsel) از hollanf fintech، جنز لوتکه (jens lutcke) از sofort gmbh و کارلوس سانچز (carlos sanchez) از ipagoo برگزار می‌شود.

دو سخنرانی دیگر هم پیش رو داریم. یکی سخنرانی ما عنوان «بار دیگر به بانکداری توجه کنیم» است که دونا بلومستروم (duena blomstrom) از emotional banking آن را ارائه خواهد کرد و دیگری «انسان، ساده و قدرمند: تجربه جدید مصرف‌کننده» و با ارائه کوستاو باتاچاریا (Gaustav bhattacharya) از r/ga است.

پنلی هم با عنوان «مقیاس‌گذاری محصولات در سراسر اروپا» و با حضور لیز لووملی (liz lumley) از rainmaking، تاماز جئورگادز (tamaz georgadz) از raising، جورگن اینگئیس (jurgen ingeis) از smartfin capital، داگمار باتنبراچ (dagmar bottenbruch) از crosslend و پیتر گابریز (peter gabriz) از the booster labs تشکیل خواهد شد.

در ادامه برنامه‌ها هم، کلایو بورک (Clive Bourke) از Daon سخنرانی با عنوان «احراز هویت امن و راحت در دنیای موبایل» انجام خواهد داد.

«چگونه نظر مشتریان را به کیف پول‌های موبایلی جلب کنیم» عنوان پنل دیگری است که توسط کریستوف اوزورو (Christophe Uzureau) از Gartner، اسپنسر اسپینل (Spencer Spinnell) از گوگل، ناتالی اوستمن (Nathalie Oestmann) از سامسونگ، ساچار بللیک (Shachar Blalick) از Cruve، آمود کروزت (Amaud Crouzet) از Auchan Retail International و ریتا لو (Ritta Llu) از علی‌پی برگزار خواهد شد.

پنلی هم با عنوان «آیا در حوزه پرداخت آینده‌ای برای بانک‌ها وجود دارد؟ چشم‌اندازی از شکل‌دهندگان صنعت» برگزار خواهد شد که استیفان دب (Stefan Dab) از The Boston Consulting Group، مارک هنری دسپورت (Marc-Henri Desportes) از Worldline، پیتر ون در داز (Pieter van der Does) از Adyen، جسپر نیلسون (Jesper Nielson) از Danske Bank، درک وایت (Derek White) از BBVA و کریستوفر جیکوب (Christophe Jacobs) از Bain Capital Private Equity در آن حضور دارند.

پنل «تجربیات هوشمند بصری: نقطه برخورد هوش مصنوعی و تجربه کاربری» توسط اندرو ورستر (Andrew Vorster) از سایت AndrewVoster.com، کلارا دورودل (Clara Durodle) از Cognitive Finance Group، آلبرتا سورانزو (Alberta Soranzo) از Lloyds، ژوک پلتر (Jouk Pletter) از Backbase، جیسون مارس (Jason Mars) از Clinc و نل سنادز (Nell Sands) از Trov هم در ادامه برنامه‌های روز دوم رویداد برگزار خواهد شد.

پنل دیگری هم که برای روز دوم رویداد Money 20/20 در نظر گرفته شده، پنلی با عنوان «مدل‌های شترک برای همکاری مشارکتی استارت‌آپ‌ها: حرکت به سمت پایداری و ارزش تجاری» که در آن جف تیسن (Jeff Tijssen) از Capco، الکساندر زامبدلک (Alexnader Zumdleck) از METRO Accelator، بنوات بوردین (Benoit Bourdin) از Le Village by CA، آلدو جانگ (Aldo Jong) از Claro Partners، جف شوماخر (Jeff Schumacher) از BCG Digital Ventures و بارت لور (Bart leurs) از Rabobank شرکت کرده‌اند.

در ادامه سخنرانی دیگری هم توسط جیم مک کارتی از شرکت ویزا با موضوع «ویزا، استارت‌آپ‌ها و چشم‌انداز صنعت پرداخت» نیز ارائه خواهد شد.

بعد از صرف ناهار و استراحت، برنامه‌های نیمه دوم روز دوم رویداد با پنلی با عنوان «به‌کارگیری پرداخت‌های غیرتماسی: چه چیزی در فروشگاه‌ها برای آینده وجود دارد؟» خواهد بود که با حضور دیوید پارکر (David Parker) از Polymath Consulting، تامی هارگریوس (Tami Hargreaves) از Barclaycard، جپ جول آندرسن (Jeppe Juul Andersen) از Nets، فردریک مازوریر (Feredric Mazurier) از Market Pay، یورن لئوگراند (Jorn Leogrande) از Wirecard و مارک الکساندر کریست (Marc Alexander Christ) از SumUP برگزار می‌شود.

پنل همزمان دیگری با موضوع «بازگشت به سیاره API‌ها» و با حضور هنریک لورنزو پایرس (Henrique Lorenzo Pires) از UL، آندره باژورات (Andre Bajorat) از Figo، مگان کیوود (megan Caywood) از Starling Bank، جیسون گاردنر (Jason Gardner) از Marqeta، بنی جوهانسون (Benny Johansen) از Saxo Bank A/S و مری کی بومن (mary Kay Bowman) از Square تشکیل می‌شود.

«پرداخت‌های آنی: چشم‌انداز مشتری» هم از پنل‌های دیگر روز دوم است که توسط گرث لودج (Gareth Lodge) از Celent، اریک تاک (Eric Tak) از ING، روبرتو کاتانزارو (Roberto Catanzaro) از CartaSi S.P.A، توماس هالپین (Thomas Halpin) از HSBC، هیموت واکت (Heimut Wacket) از European Central Bank تشکیل خواهد شد.

همچنین سخنرانی اندرو باد (Andrew Bud) از iProov با موضوع «امن ساختن بیومتریک‌ها» هم در ادامه برنامه‌ها قرار دارد.

پنلی با عنوان «واقعیت مجازی و کسب درآمد از محتوای همه‌جانبه» هم برگزار می‌شود که کلولند برون (Cleveland Brown) از Payscoul، بیل گاجدا (Bill Gajda) از ویزا، تروور پولارد (Trevor Pollard) از Westifield، دنی لانج (Danny Lange) از Unity Technologies و پل آسپوریا (Paul Aspuria) از Film Antics در آن صحبت خواهند کرد.

رویداد Money20/20

«شیرجه عمیق API: چه کسی در جهان بانکداری باز رشد خواهد کرد؟» عنوان پنل دیگری است که به‌صورت همزمان و با حضور الساندرو حاتمی (Alessandro Hatami) از The Pacemakers، ماتیاس کرونر (Matthias Kroner) از Fidro Bank، ران کالفا (Ron Kalfa) از WorldPay، استیو کرچ (Steve Kirsch) از Token، جئوفروی گوفینت (Geoffroy Goffinet) از Autorite de Controle Prudentiel و جاش باتملی (josh Bottomley) از HSBC در روز دوم برگزار می‌شود.

تنها یک پنل و چند سخنرانی دیگر به پایان برنامه‌های روز دوم رویداد مانده است. پنل «اندازه‌گیری میزان موفقیت جعبه شنی قانون‌گذاری: تاکنون چه چیزی به دست آمده است؟» آخرین پنل سه‌شنبه خواهد بود که با حضور اولیور باسمن (Oliver Bussmann) از Bussman Advisory، سوپناندو موهانتی (Sopnendu Mohanty) از Monetary Authority of Singapore، دیوید جیل (David Geale) از Financial Conduct Authority و سارا بیلر (Sarah Biller) از Fintech Sandbox برگزار خواهد شد.

در ادامه، استوارت گرگوری (Stuart Gregory) از TransferWise سخنرانی خواهد داشت با عنوان «ایجاد زندگی‌های بدون مرز: چشم‌انداز شرکت TranferWise». بعد از آن، سخنرانی دیگری با موضوع «برهم زده شدن پرداخت‌های کسب‌وکار» توسط کری آگلاسوتیز (Kerry Aglassotis) انجام می‌شود.

با صحبت‌های الیزابت مک کوئری (Elizabeth McQuerry) از IPFA درباره «نبض پرداخت‌های فوری» برنامه‌های دومین روز از بزرگ‌ترین رویداد فین‌تک اروپا هم به پایان می‌رسد.

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید