انتخاب سردبیر بانک‌ها تلفن همراه

اولین خودپرداز مجهز به NFC در ایران توسط بانک رفاه با همکاری رایتل رونمایی شد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

در مراسمی با حضور مدیران ارشد بانک رفاه و شرکت رایتل از اولین دستگاه خودپرداز بانک رفاه مجهز به پرداخت موبایلی NFC از طریق سیم‌کارت رایتل رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی بانک رفاه، فرشید فرخ نژاد عضو هیئت‌مدیره این بانک در این مراسم گفت: «رونمایی از این خدمت توسط بانک در زمان بسیار مناسبی صورت گرفت، چرا که به‌تازگی مقررات رگولاتوری این خدمات نیز در بانک مرکزی مستقر شده و در بانک‌های محدودی به‌صورت پایلوت به مرحله اجرا در خواهد آمد که بانک رفاه به‌عنوان یک بانک پیشگام در حوزه فناوری‌های نوین بانکی، این خدمت را ارائه می‌کند.»

وی افزود: «بانک رفاه تلاش می‌کند این فناوری ازلحاظ سرعت و مطلوبیت بیشترین ارزش‌افزوده را برای مشتریان ایجاد کند.»

در گام نخست شرکت رایتل این خدمت را برای مشتریان بزرگ بانک ازجمله سازمان تأمین اجتماعی و شرکت رایتل ارائه خواهد کرد و در مراحل بعدی در همه دستگاه‌های خودپرداز و کارت‌خوان بانک رفاه، راه‌اندازی می‌شود.

در این مراسم مجید صدری مدیرعامل شرکت رایتل نیز گفت: «از آنجائی که بانک رفاه و شرکت رایتل همکاری‌های استراتژیک بسیاری با یکدیگر دارند، شرکت رایتل آمادگی دارد در هر مکانی این فناوری را بر روی خودپردازهای بانک فعال کند.»

اولین خودپرداز مجهز به NFC در ایران توسط بانک رفاه با همکاری رایتل رونمایی شد

اولین خودپرداز مجهز به NFC در ایران توسط بانک رفاه با همکاری رایتل رونمایی شد

گفتنی است در خدمت جدید بانک رفاه، مشتریان می‌توانند اطلاعات کارت رفاه خود را بر روی سیم‌کارت رایتلی که قابلیت NFC دارد و همچنین گوشی هوشمندی که از این فناوری پشتیبانی می‌کند ذخیره کنند و هنگام دریافت خدمات از دستگاه‌های خودپرداز یا پایانه‌های فروشگاهی بدون نیاز به کارت و در یک تبادل اطلاعات کاملاً امن، با استفاده از گوشی هوشمند به سهولت و در کمترین زمان خدمات خود را دریافت کنند.

فناوری NFC که مخفف Near Felid Communication است، گونه‌ای از وسیله ارتباطی بی‌سیم بین دو دستگاه در مجاورت یکدیگر است که در فاصله کوتاه چند سانتی‌متری کاربرد دارد و می‌توان از طریق آن بین دو دستگاه تبادل اطلاعات ایجاد کرد.

مزیت‌های این فناوری نسبت به کارت‌های مغناطیسی شامل غیرقابل کپی شدن، ذخیره‌سازی اطلاعات به‌صورت رمزنگاری‌شده و کاملاً امن در داخل سیم‌کارت، برقراری ارتباط رمزنگاری‌شده و امن بین گوشی همراه و خودپرداز و همچنین توانایی افزودن سایر خدمات به آن ازجمله OTP است.

 

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید