تلفن همراه تلفن همراه دنیا پرداخت پرداخت دنیا

پرداخت کرایه اتوبوس در شهر هانگژو چین فقط با موبایل

شهر هانگژو
نوشته شده توسط محدثه دهباشی

تا پایان ماه ژوئن، پنج هزار اتوبوس درون‌شهری در شهر هانگژو چین مجهز به پایانه پرداخت همراه می‌شوند و دیگر اتوبوس‌های بیرون شهری نیز تا پایان سال تجهیز خواهند شد.

مردم هانگژو همین حالا هم برای خورد و خوراک، خرید و پرداخت کرایه تاکسی از پرداخت‌های موبایلی استفاده می‌کنند و استفاده از این تکنولوژی پرداخت در حوزه اتوبوس‌رانی اتفاق دور از ذهنی نبود.

روزانه حدود ۳.۹ میلیون مسافر با این اتوبوس‌ها جابجا می‌شوند و حدود ۲۴۷ هزار پرداخت نیز انجام می‌شود. با ورود پرداخت‌های موبایلی به عرصه اتوبوس‌رانی، فرایند سوار و پیاده شدن مسافرها راحت‌تر و سریع‌تر شده است.

این پایانه‌های پرداخت همراه همکاری میان خطوط اتوبوس‌رانی و حمل‌ونقل شهر و شرکت علی‌پی است که اثرگذاری این شرکت در بازار محلی را بیشتر از قبل کرده است.

از دیگر جنبه‌های خوب این اتفاق این است که افراد می‌توانند پرداخت‌هایشان را از طریق اپل‌پی، اندرویدپی، هواوی‌پی، MIPay و سامسونگ‌پی انجام دهند.

اما برای کسانی که با این حوزه آشنایی ندارند و یا افراد مسنی که خیلی با سیستم پرداخت‌های همراه آشنایی ندارند، کارت‌های حمل‌ونقل در نظر گرفته شده است.

منبع: Payment Week

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید