بانک‌ها

علی‌اصغر سفری به‌عنوان مدیرعامل بانک گردشگری معرفی شد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، در مراسمی که با حضور مهدی جهانگیری، رییس گروه مالی گردشگری، اعضای هیئت‌مدیره و مدیران و کارکنان بانک گردشگری در محل ساختمان ستاد مرکزی برگزار شد، علی‌اصغر سفری به‌عنوان مدیرعامل بانک گردشگری معرفی شد.

مهدی جهانگیری در این مراسم طی سخنانی نوآوری و خلاقیت را الزامات حضور قدرتمند در شرایط رقابتی بانک‌های کشور دانست و گفت: «دغدغه اصلی امروز کشور، اقتصاد و به‌ویژه اشتغال است و ما فعالان اقتصادی رسالت سنگینی در کاهش آلام مردم از طریق گسترش زمینه اشتغال برای جوانان و حرکت در مسیر مقاوم‌سازی اقتصاد داریم.»

رییس گروه مالی گردشگری با اشاره به سابقه مدیرعامل جدید در نظام بانکی تأکید کرد: «بانک گردشگری به سبب نام و نشان و رسالت خود، توجه ویژه‌ای به گسترش صنعت گردشگری در شرایط کاهش فضای ایران هراسی خواهد داشت.» او ادامه داد: «شناسایی نقاط قوت و ضعف با تکیه‌بر استانداردهای بین‌المللی، تقویت جو همدلی و اخلاق سازمانی و همت و تلاش هماهنگ برای رسیدن به اهداف رمز موفقیت بانک در دوره جدید مدیریتی خواهد بود.»

 

مدیرعامل بانک گردشگری نیز در سخنرانی معارفه خود گفت: «معتقدم بانک گردشگری با توجه به مزیت‌های برجسته‌ای که به‌ویژه به لحاظ حوزه فعالیت دارد می‌تواند و باید به بازیگری بی‌بدیل و بی‌رقیب در نظام بانکی کشور تبدیل شود». او در ادامه گفت: «برای شتاب بخشیدن به روند پیشرفت باید متمایز و متفاوت عمل کرد و دیدگاه بانکداری حرفه‌ای، شعبه گرایی و مشتری مداری را سرلوحه کار قرار داد.»

علی‌اصغر سفری مدیرعامل بانک گردشگری

علی‌اصغر سفری مدیرعامل بانک گردشگری

او پیش‌ازاین نیز سابقه فعالیت در بانک گردشگری را داشته و بعد از یک دوره حضور به‌عنوان مدیرعامل بانک اقتصاد نوین، مجدداً به‌عنوان مدیرعامل این بانک انتخاب‌شده است.

 

در مناظره‌های انتخاباتی به بانک گردشگری اشاره شد. حرف‌وحدیث‌ها باعث شده که گردشگری اطلاعیه‌ای منتشر کند و بگوید: «در خصوص وضعیت سهامداری این بانک نیز اعلام می‌گردد که از بدو تأسیس تاکنون سهام بانک گردشگری متعلق به هیچ نهاد دولتی و شبه‌دولتی نبوده و سهامداران آن را اشخاص و شرکت‌هایی کاملاً خصوصی و فعالان عرصه گردشگری و اقتصادی کشور تشکیل می‌دهند.»

 

کمپین‌های اطلاع‌رسانی روابط عمومی بانک مرکزی توسط یکی از شرکت‌های زیرمجموعه این بانک انجام می‌شود.

روابط عمومی بانک گردشگری در پاسخ به انتشار شایعاتی پیرامون این بانک، اطلاعیه‌ای را به شرح ذیل منتشر کرد:

در آستانه رقم خوردن یک حماسه عظیم سیاسی و اجتماعی دیگر توسط ملت شریف و عزیز ایران اسلامی که همانا نیل به آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی است و می‌رود تا کام این ملت بزرگوار بار دیگر با حضور پرشور در عرصه انتخابات شیرین شود، متأسفانه برخی اشخاص و گروه‌های وابسته به برخی جناح‌های سیاسی خاص و با رویکرد فضاسازی و تشویش اذهان عمومی و مصادره به مطلوب نمودن وضعیت سیاسی حاکم بر جامعه، اقدام به نشر اکاذیب و اخباری علیه این بانک کرده‌اند.

 

جهت تنویر افکار عمومی و فارغ از شایعات اخیر اعلام می‌دارد، بانک گردشگری در سال ۱۳۸۹ باهدف توسعه و رونق صنعت گردشگری کشور در قالب قانون اجازه تأسیس بانک‌های غیردولتی مصوب ۱۳۷۹ مجلس شورای اسلامی تأسیس و در چارچوب ضوابط و مقررات کشور و زیر نظر دستگاه‌های نظارتی ازجمله بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان بازرسی کل کشور و غیره فعالیت می‌نماید و امروزه به همت هزاران نفر از پرسنل جوان و پرتلاش شاغل در این بانک به‌عنوان یک بانک شاخص در شبکه بانکی شناخته شده است و لازم به ذکر است که در طول دوران فعالیت خود نیز هیچ ارتباط مالی و اقتصادی خرد و یا کلان با هیچ یک از ارگان‌های دولتی نداشته و ندارد.

 

از بدو تأسیس تاکنون سهام بانک گردشگری متعلق به هیچ نهاد دولتی و شبه‌دولتی نبوده و سهامداران آن را اشخاص و شرکت‌هایی کاملاً خصوصی و فعالان عرصه گردشگری و اقتصادی کشور تشکیل می‌دهندضوابط و مقررات بانکی در راستای رعایت حدنصاب فردی و گروهی در سهامداری بانک‌های غیردولتی امری تخصصی بوده و کاملاً توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سایر نهادهای نظارتی به‌صورت شفاف و دقیق مورد رصد قرار می‌گیرد.

 

ضمن تأکید بر رعایت اصول قانونی و اخلاق حرفه‌ای در فضای سیاسی کنونی کشور با توجه به اخبار کذب منتشر شده و تضییع حقوق هزاران نفر از سهامداران بانک گردشگری، این بانک اقدامات قانونی و قضایی در جهت برخورد با عاملان شایعات اخیر را انجام داده و از مجاری قانونی نسبت به احقاق حقوق سهامداران محترم اقدام خواهد کرد.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید