شرکت‌ها

رشتی: بانک‌ها و اپراتورها موضوع M2M را جدی بگیرند

یک کارشناس فناوری‌های بانکی و پرداخت از لزوم توجه به مفهوم M2M در کسب‌وکارهای بانکی ایرانی گفت. شهرام رشتی مدیرعامل مبنا فرتاک کیش طی گفتگویی باخبرنگار راه پرداخت در رویداد سیملس دوبی انجام با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر NFC در ایران گفت: «از بانک مرکزی به خاطر همکاری‌های لازم و تهیه قوانین و ضوابط مربوط به پرداخت موبایلی تشکر می‌کنم.»
او گفت: «پس از ۲ سال تلاش و پیگیری با همکاری بانک مرکزی توانستیم در NFC پیشرفت قابل قبولی داشته باشیم. بانک مرکزی با ارائه راهکارهای مفید باعث تسهیل فعالیت‌های پرداخت شده است.»
حالا شهرام رشتی، بعد از جا افتادن مفهوم NFC و کاربردهای مختلف آن در ایران به دنبال این است که بتواند مفهوم M2M را نیز با کمک بانک مرکزی و حمایت اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در ایران جا بیندازد.
به گفته رشتی لازم است پرداخت‌های آفلاین کیف پول در بخش‌های حمل‌ونقل عمومی، سلامت و … راه‌اندازی شود که گردش مالی فراوانی دارند؛ به‌جای پول نقد می‌توان از کیف پول الکترونیکی در این بخش‌ها استفاده کرد.
مدیرعامل شرکت مبنا فرتاک کیش گفت «راه‌اندازی اینترنت اشیا باعث می‌شود با هزینه کمتر بهره‌برداری بیشتری داشته باشیم.»

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید