پرداخت پرداخت دنیا

امکان اسکن کدهای QR در فروشگاه‌ها توسط فیس‌بوک

اسکن کدهای QR
نوشته شده توسط محدثه دهباشی

خبرها حاکی از آن است که فیس‌بوک امکان اسکن کدهای QR را هنگام خرید در فروشگاه‌ها برای کاربرانش فراهم می‌کند.

به گفته خود فیس‌بوک، قابلیت جدید به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا به مصرف‌کنندگان، در هر جایی که هستند، دسترسی داشته باشند.

درواقع فیس‌بوک با این روش افراد را به انجام خریدهای درون فروشگاه‌های فیزیکی ترغیب می‌کند و همین‌طور کاربرانش را هرچه بیشتر در این فضای اجتماعی نگه می‌دارد.

به‌این‌ترتیب فیس‌بوک درآمدی هم از فروشندگانی که در بخش «جایزه» این شبکه اجتماعی تبلیغاتشان را ارائه می‌دهند، به دست می‌آورد. البته همانند دیگر بخش‌های تجارتی فیس‌بوک، بخش «جایزه» هم راهکار دیگری در اختیار این شرکت قرار می‌دهد تا بتواند داده‌های عملی از کاربرانش جمع‌آوری کند.

در حال حاضر فیس‌بوک فعالانه به دنبال انجام تراکنش‌های آنلاین است و به همین منظور هم با استفاده از ربات پیام‌رسانش، امکان سفارش غذا از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی را برای کاربرانش فراهم کرده است.

علاوه بر این، فیس‌بوک با همکاری شرکت Transferwise به دنبال قدرت بخشیدن به انجام تبادلات خارجی است تا کابران پیام‌رسان این شبکه بتوانند پول هم ارسال کنند.

منبع: PaymentsSource

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید