پرداخت پرداخت دنیا

قابلیت انجام پرداخت‌های گروهی به پیام‌رسان فیس‌بوک اضافه شد

نوشته شده توسط محدثه دهباشی

اوایل سال ۲۰۱۵ بود که فیس‌بوک قابلیت پرداخت‌های فردبه‌فرد را از طریق پیام‌رسانش ارائه کرد؛ اما به‌تازگی این شرکت اعلام کرده است که از پرداخت‌های گروهی نیز در پیام‌رسانش پشتیبانی می‌کند.

با اضافه شدن این ویژگی کاربران می‌توانند به هرکسی که می‌خواهند، چه در گروه‌ها و چه در لیست مخاطبانشان، تنها با یک کلیک ساده بر روی آیکون پرداخت پیام‌رسان، پول بفرستند.

این قابلیت جدید فیس‌بوک در زمان‌هایی که افراد می‌خواهند برای مثال پولی را برای خرید کادو جمع کنند و یا هزینه شامشان را حساب کنند، بسیار کاربردی است.

پیام‌رسان فیس‌بوک

علاوه بر ارسال پول به اعضای گروه، افراد می‌توانند از همین طریق از دیگر اعضا نیز درخواست پول کنند. به گفته فیس‌بوک، استفاده از این سرویس کاملاً رایگان است و نیازی هم به هیچ کلمه عبوری ندارد.

علی‌رغم قابلیت زیادی که شبکه‌های اجتماعی برای جمع و ذخیره داده‌های پرداختی کاربران دارد، اما این موضوع در این سال‌ها زیاد موردتوجه فیس‌بوک نبوده است.

حتی این شرکت هدف از راه‌اندازی پرداخت پیام‌رسان را ایجاد یک کسب‌وکار پرداختی نمی‌داند بلکه بیشتر می‌خواسته تا خود پیام‌رسان مفیدتر و کاربردی‌تر باشد.

همان‌طور که امروزه قابلیت پرداخت به یکی از ویژگی‌های مهم اپلیکیشن‌های پیام‌رسان تبدیل شده است، دیگر رقبای فیس‌بوک هم دست‌به‌کار شده‌اند. اسنپ‌چت و وی‌چت که قبلاً هم پرداخت‌های درون برنامه‌ای را پشتیبانی می‌کردند و اپلیکیشن Kik هم اخیراً از اضافه کردن قابلیت پرداخت به اپلیکیشنش خبر داد.

قابلیت پرداخت گروهی پیام‌رسان فیس‌بوک در ایالات‌متحده و در حال حاضر بر روی اندروید و دسکتاپ کارایی درد.

منبع: TechCrunch

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید