یادداشت

لحظه تاریخی برای صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک فرا رسید: ورود ایران کیش به بورس

نوشته شده توسط رسول قربانی

جلسه معارفه ورود شرکت کارت اعتباری ایران کیش (سهامی‌عام) به بورس اوراق بهادار، عصر روز دوشنبه هفته جاری برگزار و اعلام شد عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام این شرکت در هفته آینده انجام خواهد شد.

سید مجید میرکبیری، مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش (سهامی‌عام) در جلسه معارفه ورود به بورس اوراق بهادار گفت: «سهم بازار ایران کیش از بازار مبلغ کل تراکنش شبکه بانکی کشور تا مهرماه سال جاری، ۱۷درصد بوده است. سهم بازار ایران کیش از بازار تعداد کل تراکنش شبکه بانکی کشور تا مهرماه سال جاری نیز معادل ۲۰درصد و سهم بازار ایران کیش از بازار کارتخوان‌های منصوبه تا مهرماه ۹۰ در شبکه بانکی کشور معادل ۲۲درصد است.»

وی روند سودآوری شرکت را رو به رشد خوانده و اعلام کرد: «سود عملیاتی شرکت از سال ۸۷ تا ۸۹ رشد بسیار مطلوبی داشته و مبلغ آن به بیش از ۳۰۰میلیارد ریال رسیده است. پیش بینی می‌شود در پایان سال مالی جاری از مبلغ ۴۰۰میلیارد ریال نیز عبور کند.»

مدیرعامل شرکت ایران کیش از برنامه‌های بلندمدت شرکت به توسعه شبکه پرداخت آنلاین کشور از طریق تلفن همراه اشاره کرد و افزود: «ایجاد کنسرسیومی ‌با هدف تجمیع نظرات و ورود به بازارهای جدید با سایر شرکت‌های پرداخت الکترونیک (PSP) و مشارکت در اجرای طرح تشکیل شبکه الکترونیک پرداخت کارتی از گام‌های بعدی شرکت است.»

منبع: ایران کیش

درباره نویسنده

رسول قربانی

سردبیر سایت راه پرداخت؛
رسول قربانی دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است. اوفعالیت رسانه‌ای خود را به طور متمرکز در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در سال 89 آغاز کرد و تاکنون در این حوزه متمرکز فعالیت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید