بانک‌ها

سرویس مدیریت خودکار مرکز پایا در بانک سرمایه راه‌اندازی شد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

سرویس مدیریت خودکار مرکز پایا با هدف کاهش هزینه، بهینه‌سازی نیروی انسانی و تسریع در انجام مبادلات بین‌بانکی در تمامی ساعات شبانه‌روز در بانک سرمایه راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی بانک سرمایه، سیستم اتوماتیک پایا به منظور خودکار سازی عملیات ارسال و دریافت فایل‌های صادره و وارده پایا و همچنین خودکارسازی پردازش تراکنش‌های صادره و وارده طراحی شده است تا از خطاهای احتمالی در ارسال و دریافت فایل‌های صادره و وارده جلوگیری کند. با راه‌اندازی سامانه پایا اتوماتیک از تاریخ ۹۵/۱۲/۱۰ در بانک سرمایه می‌توان دستور پرداخت مشتریان را به‌صورت انفرادی یا انبوه دریافت و به‌صورت خودکار پردازش، برداشت و برای انجام به بانک مقصد ارسال کند.

از ویژگی‌های این سامانه می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  1. مدیریت و نظارت کامل بر فرآیند تعریف پردازش، تولید، دریافت و بستن فایل
  2. نظارت برخط بر فرآیندهای در حال اجرای سامانه و تغییر سیاست‌ها و پارامترهای پردازشی در صورت لزوم
  3. دریافت گزارش‌های کامل از وضعیت سامانه مانند مبلغ و تعداد تراکنش‌های وارده و صادره، تعداد تراکنش موفق و ناموفق، گزارش خطاهای پردازش و غیره
  4. استفاده از گزارش‌های سامانه جهت مدیریت نقدینگی
  5. حذف خطاهای کاربری
  6. رضایت‌مندی مشتریان با توجه به سرعت بخشیدن در امور

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید