بانک‌ها

سرویس مدیریت خودکار مرکز پایا در بانک سرمایه راه‌اندازی شد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

سرویس مدیریت خودکار مرکز پایا با هدف کاهش هزینه، بهینه‌سازی نیروی انسانی و تسریع در انجام مبادلات بین‌بانکی در تمامی ساعات شبانه‌روز در بانک سرمایه راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی بانک سرمایه، سیستم اتوماتیک پایا به منظور خودکار سازی عملیات ارسال و دریافت فایل‌های صادره و وارده پایا و همچنین خودکارسازی پردازش تراکنش‌های صادره و وارده طراحی شده است تا از خطاهای احتمالی در ارسال و دریافت فایل‌های صادره و وارده جلوگیری کند. با راه‌اندازی سامانه پایا اتوماتیک از تاریخ ۹۵/۱۲/۱۰ در بانک سرمایه می‌توان دستور پرداخت مشتریان را به‌صورت انفرادی یا انبوه دریافت و به‌صورت خودکار پردازش، برداشت و برای انجام به بانک مقصد ارسال کند.

از ویژگی‌های این سامانه می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  1. مدیریت و نظارت کامل بر فرآیند تعریف پردازش، تولید، دریافت و بستن فایل
  2. نظارت برخط بر فرآیندهای در حال اجرای سامانه و تغییر سیاست‌ها و پارامترهای پردازشی در صورت لزوم
  3. دریافت گزارش‌های کامل از وضعیت سامانه مانند مبلغ و تعداد تراکنش‌های وارده و صادره، تعداد تراکنش موفق و ناموفق، گزارش خطاهای پردازش و غیره
  4. استفاده از گزارش‌های سامانه جهت مدیریت نقدینگی
  5. حذف خطاهای کاربری
  6. رضایت‌مندی مشتریان با توجه به سرعت بخشیدن در امور
isc-pr1-banner-95-11-16

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پردخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید