شرکت‌ها

تکمیل زنجیره ارزش اتیک با حمایت از استارت‌آپ‌های فین‌تک

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

به گفته فرهنگ فرزان معاون توسعه کسب‌وکار اتیک، مرکز نوآوری فناپ مرکزی برای تعامل با استارت‌آپ‌ها از ایده تا تجاری‌سازی است و در این مرکز در حوزه‌های مختلف، همسو با استراتژی‌های فناپ، برنامه‌های آموزشی، مشاوره و رویدادهای مرتبط در کنار شتاب‌دهی و سرمایه‌گذاری داریم و رویداد فین‌تک‌فست به‌طور خاص دومین رویدادی است که در همین راستا برگزار می‌شود.

فرزان با اشاره به اینکه استارت‌آپ‌ها در زمینه‌های مختلف این رویداد می‌توانند فعالیت‌های خود را معرفی کنند، افزود: «شرکت اتیک، محل تمرکز تمامی فعالیت‌های پرداخت الکترونیکی فناپ است و طبیعتاً به‌عنوان جدی‌ترین بازیگر در این رویداد حضور دارد.»

.

دو رویکرد مهم اتیک با استارت‌آپ‌های فعال

او با بیان اینکه با استارت‌آپ‌های فعال در این بخش دو رویکرد مهم داریم، گفت: «یکی از رویکردها این است که استارت‌آپ‌ها می‌توانند بخشی از فعالیت‌های ما را پوشش دهند و قسمتی از فعالیت‌های آرندی ما به آن‌ها محول می‌شود. در این قسمت، اولویت با استارت‌آپ‌هایی است که در حوزه فعالیت‌های اتیک قرار می‌گیرند که سرمایه‌گذاری‌های موردنیاز را انجام می‌دهیم.»

به گفته معاون توسعه کسب‌وکار اتیک، این سرمایه‌گذاری به میزان کیفیت کار استارت‌آپ‌ها و ایده‌ها بستگی دارد.

فرزان، رویکرد دوم شرکت را این‌گونه توضیح داد: «تعدادی زنجیره ارزش بر اساس مأموریت و فعالیت‌های موردنظرمان تعریف می‌کنیم و سپس استارت‌آپ‌هایی را که بتوانند بر اساس زنجیره‌های ارزش موردنظر فعالیت کنند، انتخاب می‌کنیم. سرویس‌های پرداخت به آن‌ها ارائه می‌دهیم و آن‌ها نیز زنجیره ارزش ما را کامل می‌کنند.»

او با بیان اینکه استارت‌آپ‌ها و تعامل با آن‌ها برای ما از دو جهت ارزشمند است، اظهار کرد: «اولین نکته کامل کردن زنجیره ارزش تعریف شده ما توسط استارت‌آپ‌ها و دومین موضوع، حوزه‌هایی از فعالیت اتیک است که ترجیح می‌دهیم با استارت‌آپ‌ها پیش ببریم.»

.

دغدغه استارت‌آپ‌ها

فرزان در ادامه به دغدغه مهم استارت‌آپ‌ها اشاره کرد و گفت: «برخی استارت‌آپ‌ها از این موضوع واهمه دارند که ایده‌هایشان پس از مطرح شدن، به نوعی از بین رود یا به اصطلاح دزدیده شود، اما تأکید می‌کنم که این موضوع از پایه بی‌معنی است. نگاه ما این است که به جای ورود از فرصت حضور استارت‌آپ‌ها استفاده کنیم و با حمایت آن‌ها زنجیره ارزشمان را تکمیل کنیم.»

معاون توسعه کسب‌وکار اتیک در پایان افزود: «نوآوری یکی از بحث‌های مهم در این حوزه است، چراکه ذات استارت‌آپ‌ها با این مفهوم شکل می‌گیرد و نوآوری تنها یک ایده نیست، بلکه باید اجرایی شده و به درآمد برسد؛ به‌طورکلی استارتاپ‌ها یا دیگر مجموعه‌ها اگر ایده‌ای دارند هنر آن است که آن را اجرایی کنند و شرکت‌ها هم باید شرایط لازم را برای آن‌ها فراهم کنیم.»

دومین رویداد نوآورانه فین‌تک، ۱۸ تا ۲۰ اسفندماه در دانشگاه خاتم برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند تا پنج‌شنبه، پنج اسفندماه از طریق سایت این رویداد به نشانی www.fintechfest.ir ثبت‌نام کنند.

منبع: سیتنا

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید