خبر

ثبت مشخصات گردانندگان فروشگاه‌های اینترنتی برنامه‌های موبایلی در چین

فروشگاه‌های اینترنتی برنامه‌های موبایلی
نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

به دلیل انتشار گسترده بدافزار از طریق برخی برنامه‌های موبایلی عرضه‌شده در فروشگاه‌های برنامه موبایلی در چین، دولت از گردانندگان این فروشگاه‌ها خواسته است تا برای ثبت‌نام مشخصات خود اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، دولت چین به‌منظور برطرف کردن دغدغه‌های امنیتی خود از گردانندگان فروشگاه‌های اینترنتی برنامه‌های موبایلی خواسته تا برای ثبت‌نام مشخصات خود اقدام کنند.

بر اساس اعلام اداره فضای مجازی چین از ۱۶ ژانویه مشخصات گردانندگان تمامی این فروشگاه‌ها باید نزد دولت ثبت شود. علت اصلی این مسئله انتشار گسترده بدافزار از طریق برخی برنامه‌های موبایلی عرضه‌شده در این فروشگاه‌ها اعلام شده است.

هکرها با سوءاستفاده از بی‌نام‌ونشان بودن فروشگاه‌های یادشده برنامه‌های آلوده خود را در آن‌ها عرضه کرده و از این طریق به سرقت اطلاعات کاربران و نفوذ به گوشی‌های آن‌ها می‌پردازند.

امید می‌رود شناسایی گردانندگان چنین فروشگاه‌هایی موجب کاهش مشکل شود. هم‌زمان رسانه‌های غربی به انتقاد از این اقدام دولت چین پرداخته‌اند و هدف از چنین کاری را مقابله با آزادی بیان توصیف کرده‌اند، اما دولت چین تأکید کرده که قصد دارد برنامه مذکور را حتماً به اجرا درآورد.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید