بانک‌ها

نخستین سامانه پرداخت الکترونیک در عوارضی تهران قم به بهره برداری رسید

نوشته شده توسط رضا قربانی

با حضور علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی،مرتضی تمدن استاندار تهران و جمعی از نمایندگان مجلس، مسئولین و فرماندهان پلیس کشور و راهور، روز شنبه نخستین سامانه پرداخت الکترونیک در ایستگاه عوارضی آزاد راه تهران – قم به بهره برداری رسید.

*******پرداخت الکترونیک در عوارضی تهران قم چگونه کار می‌کند؟*******

(برای مشاهده راهنما کلیک کنید)

به گزارش خبرنگار ایرنا، سامانه اخذ الکترونیک عوارض برای نخستین بار در کشور به همت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وزارت راه و شهرسازی و به دست متخصصین داخلی کشور در محل ایستگاه عوارضی تهران و قم راه اندازی شد.

اهداف اجرایی این سامانه گام بلندی در راستای توسعه شهروند الکترونیک، افزایش توان نگهداری راهها از طریق کاهش هزینه ها، روان سازی بزرگراه ها ، احساس آرامش رانندگان، کاهش مصرف سوخت، ایجاد شرایط جدید برای سرمایه گذاری در حوزه ساخت و توسعه آزاد راهها می باشد. بنابراین گزارش در قالب این طرح رانندگان خودروهای کشور می توانند با تهیه یک برچسب الکترونیک عوارض از طریق کانالهای مجاز و نصب آن در پشت شیشه خودروی خود، اقدام کنند.

دیگر مزایای این طرح شامل عدم نیاز به توقف در محل ایستگاههای عوارض با عبور بدون توقف از خطوط احداث شده و کاهش زمان سفر و همچنین کاهش مصرف سوخت می باشد. همچنین حذف پرداخت پول نقد، مدیریت عبور و پرداخت های لازم با مشاهده تراکنش های عبور از طریق اینترنت و تلفن همراه از دیگر مزایای این طرح می باشد.

نحوه تهیه برچسب از طریق اینترنت و یا مراجعه و ثبت نام در سایت www.avarezi.ir و ارسال برچسب از طریق پست به متقاضی و یا مراجعه کننده می باشد که از سوی مراکز در نظر گرفته شده سامانه پرداخت الکترونیک کشور معرفی شده اند.

این مراکز شامل: اولین باجه ایستگاه عوارضی تهران قم، فرودگاه امام خمینی، پایانه مسافربری جنوب در تهران، مجتمع رفاهی خدماتی مهتاب در مسیر آزادراه تهران- قم، میدان ۷۲ تن قم می باشد که در آینده نزدیک نیز امکان تهیه برچسب در دفاتر پیش خوان دولت نیز میسر خواهد بود.

*******

 **** اطلاعات بیشتر از چگونگی عملکرد این سیستم و تهیه این برچسب را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید. ****

*******

****همچنین می‌توانید راهنمای چگونگی دریافت و پرداخت خلافی خودرو به صورت غیر حضوری را از اینجا مشاهده کنید****

*******

درباره نویسنده

رضا قربانی

رضا قربانی هستم؛ بنیان‌گذار شبکه راه پرداخت؛ یک B2B Digital Media در حوزه فین‌تک ایران. با کمک همکارانم کتاب‌هایی درزمینهٔ فین‌تک منتشر کردیم، مثل بانک ۳.۰، بانک دیجیتال، بانکداری مجازی، گسست بانک‌ها، دانشنامه پرداخت و بانکداری الکترونیکی و چند کتاب دیگر. انتشار این کتاب‌ها علاقه شخصی من است که افراد بیشتری با فین‌تک آشنا شوند. سردبیر ماهنامه عصر تراکنش هم هستم که به‌صورت تخصصی درزمینهٔ فین‌تک منتشر می‌شود. تولید ویدیو و پادکست یکی دیگر از کارهایی است که با کمک همکارانم انجام می‌دهم. روزنامه‌نگاری با آفتابگردان همشهری در من شروع شد و با گنبد کبود ابرار جدی شد و در روزنامه شریف به نتیجه رسید. در رسانه‌هایی مثل عصر ارتباط، پیوست، دنیای اقتصاد و تجارت فردا، مدیریت ارتباط و چند جای دیگر چیزهایی نوشته‌ام و در هفته‌نامه شنبه دبیر صفحه فین‌تک هستم. اگر می‌خواهید بیشتر درباره من بدانید لطفا وبلاگ مدیر رسانه را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید