شرکت‌ها

رونمایی از فینوتک خدمات بانکداری باز ارتباط فردا در همایش ششم

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا در ششمین همایش بانکداری الکترونیکی و نظام‌های پرداخت از بسته فینوتک خود رونمایی می‌کند. در این بسته، سرویس‌های مخصوص بانکداری باز در اختیار کسب‌وکارهای فعال در این حوزه قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا، رونمایی از فینوتک، رونمایی از ۱۲ سرویس بانکی است که با استفاده از آن‌ها کسب‌وکارهای مختلف، کسب‌وکارهای بزرگ و نوپا، بسته به فعالیتشان می‌توانند به‌صورت مستقیم بخشی از فعالیت‌های مالی خود را انجام دهند.

این سرویس‌های مختلف که بر بستر API به کسب‌وکارهای مختلف ارائه می‌شود، امکان انجام عملیات بانکی را در خارج محصولات اختصاصی بانک‌ها به صاحبان کسب‌وکارها و فعالان استارت‌آپ‌ها می‌دهد. کلیه این خدمات در چارچوب ضوابط قانونی و تحت نظارت بانک مرکزی و با رعایت استانداردها و پروتکل‌های امنیتی انجام می‌شوند.

ارائه این خدمات نشان‌دهنده باز شدن چارچوب بسته بانکداری و ارائه پلتفرمی برای مشارکت بانک‌ها با دیگر بازگران صنعت مالی و بانکی است.

finotech-way2pay-95-10-12

مدیر توسعه کسب‌وکار فینوتک، مهسا خمیسی، در خصوص چگونگی انتخاب این سرویس‌ها و ارائه آن‌ها گفت: «این ۱۲ سرویس بر اساس تحقیقات بازار انتخاب و ارائه شده‌اند، مسلم است که این سرویس‌ها تمامی نیازهای کسب‌وکارها را تأمین نمی‌کند اما بررسی‌ها و تحقیقات ما روی کسب‌وکارهای مختلف و بازار نشان داده است که این سرویس‌ها می‌تواند بخش عمده‌ای از نیازهای کسب‌وکارهای موجود در بازار همچنین کسب‌وکارهای نوپا را پوشش دهد.»

در این سرویس‌ها که در روز دوم همایش بانکداری الکترونیکی و نظام‌های پرداخت توسط شرکت ارتباط فردا رونمایی می‌شوند نوعی از دسترسی به اطلاعات مالی و انجام عملیات مالی بر اساس دو پیش‌شرط برای کسب‌وکارها فراهم خواهد شد اولین پیش‌شرط استفاده از اطلاعات تنها در صورت اجازه صاحبان اطلاعات و پیش‌شرط دوم نیز آماده بودن بستر فنی و امنیتی مناسب برای پیاده‌سازی سرویس‌ها است.

خمیسی در خصوص چگونگی ارائه این سرویس‌ها به کسب‌وکارها گفت: «پس از معرفی بسته محصول فینوتک در روز دوم همایش بانکداری الکترونیکی این ۱۲ سرویس روی وب‌سایت فینوتک عرضه می‌شود و در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.»

بسته محصولات فینوتک روز دوم همایش، ۱۴ دی‌ماه ساعت ۱۴:۳۰ در طبقه B1 سالن ۶ مرکز همایش‌های برج میلاد رونمایی خواهد شد.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید