خبر

انجام حواله‌های اینترنتی بانک ملت صرفاً با یک‌بار رمز

انجام هرگونه حواله اینترنتی از طریق سامانه بانکداری اینترنتی بانک ملت از ۲۰ فروردین ۹۶ فقط با استفاده از ابزار احراز هویت (یک‌بار رمز و امضای الکترونیک)، امکان‌پذیر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، این تصمیم در پی نامه پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ (پلیس فتا) مبنی بر کاهش سقف حواله بدون یک‌بار رمز، آمار مأخوذه درزمینهٔ وضعیت صدور حواله‌های بانکی و بین‌بانکی و حساسیت‌های ایجاد شده در رسانه‌ها اتخاذ شده است.

بر اساس این تصمیم، از ۲۰ فروردین‌ماه سال آینده، سقف حواله‌های بانکی برای اجباری بودن یک‌بار رمز برای تمامی مشتریان، یک ریال در نظر گرفته خواهد شد.

کاربران سامانه بانکداری اینترنتی باید جهت انجام صدور حواله اینترنتی از یکی از روش‌های تولید رمز یک‌بارمصرف اعم از (OTP,Mobile OTP,SMS OTP)، امضای الکترونیک یا نماد بانک مرکزی استفاده کنند.

درعین‌حال محدودیت در نظر گرفته شده برای مشتریان خارج از کشور مبنی بر ورود به سایت بانکداری اینترنتی با استفاده از یک‌بار رمز، به قوت خود باقی خواهند ماند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید