خبر

فیس‌بوک پی‌پال را هم به گزینه‌های پرداخت خود افزود

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

تاکنون کاربران می‌توانستند از طریق کارت‌های بدهی پرداخت‌های خود را انجام دهند اما با توافقی که فیس‌بوک و پی‌پال با یکدیگر داشتند، ازاین‌پس مشتریان فیس‌بوک در ایالات‌متحده می‌توانند حساب کاربری پی پال خود را نیز متصل کنند.

کاربران سرویس پیام‌رسانی فیس‌بوک در ایالات‌متحده، ازاین‌پس می‌توانند از طریق اپلیکیشن فیس‌بوک و حساب پی‌پال خود، به بات‌ها پرداخت انجام دهند. در طول چند ماه گذشته، فیس‌بوک به سمت توسعه پیام‌رسانی حرکت کرده است که قابلیت‌هایی فراتر از سرویس‌های پیام‌رسان دارد و می‌تواند از طریق ده‌ها هزار ربات، محصولات و خدمات موردنیاز مشتریان را در داخل اپلیکیشن فیس‌بوک به آن‌ها عرضه کند.

fabook-way2pay-95-08-08

تاکنون کاربران می‌توانستند از طریق کارت‌های بدهی پرداخت‌های خود را انجام دهند اما با توافقی که فیس‌بوک و پی‌پال با یکدیگر داشتند، ازاین‌پس مشتریان فیس‌بوک در ایالات‌متحده می‌توانند حساب کاربری پی‌پال خود را نیز متصل کنند.

به‌موجب این توافق، علاوه بر این‌که امکان انجام پرداخت‌های سریع‌تر از طریق فیس‌بوک فراهم می‌شود، مشتریان می‌توانند روی پیام‌رسان خود نوتیفیکیشن یا پیام هشدار دریافت کنند.

این همکاری دسترسی موردنیاز پی‌پال به پلتفرمی که توسط دیوید مارکوس، مدیر سابق پی‌پال مدیریت می‌شود را به دست می‌آورد و بیش از یک میلیارد پیام را در ماه می‌تواند مدیریت کند.

بااین‌حال، این توافق، پرداخت‌های شخص-به-شخص را پوشش نمی‌دهد و فیس‌بوک قصد دارد با سرویس موفق پی‌پال که Venmo نام دارد رقابت کند.

منبع: بانکداری الکترونیک / finextra

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید